Најголемите грешки во сексот на жените, според мажите и обратно
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Најголемите грешки во сексот на жените, според мажите и обратно

Грешки на жените: Не иницираат секс. Секогаш сакаат секс во темница. Грешки на мажите: Ја прескокнуваат предиграта и одат директно на пенетрација.

najgolemite-greshki-vo-seksot-na-zhenite-spored-mazhite-i-obratno-01.jpg

Сексот е работа во која треба да се ужива и сè додека има согласност од двете страни може слободно да се експериментира.

Но, секогаш има можност за подобрување, па така едно ново истражување со 2.000 мажи и жени, откри кои се грешките кои двата пола ги прават при сексот.

Најголемите грешки во сексот на жените, според мажите:

- Не иницираат секс.

- Секогаш сакаат секс во темница.

- Глумат оргазам.

- Зборуваат премногу.

- Никогаш немаат желба за нешто ново.

- Споменуваат што правел претходниот љубовник во креветот.

- Мислат премногу околу сексот.

- Многу се срамежливи.

- Веруваат дека мажот секогаш сака секс.

- Се грижат премногу како изгледаат.

Најголемите грешки во сексот на мажите, според жените - на следната страна...Би можело да ве интересира:

Топ 8 причини зошто вашата врска оди во ќорсокак Сетете се на некои ситуации во врската... Дали преголемите очекувања ви ја убива...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...
Секс видеа, врзување на очите: Листа на топ секс желби на мажите и жен... Што мислите ако си направите листи со секс желби со партнерот? Дали ќе ви се пок...