8 причини зошто треба да останете сингл во овој момент
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


8 причини зошто треба да останете сингл во овој момент

Во одредени периоди од животот е добро да бидете сингл, па не очајувајте и посветете се на некои лични достигнувања додека го најдете вистинскиот партнер.

8-prichini-zoshto-treba-da-ostanete-singl-vo-ovoj-moment-01.jpg

Многумина мислат дека кога се во врска се целосни, но всушност врските не се за секого во секое време.

Понекогаш, на секој му е потребен одмор од врски, во кој ќе почувствуваат слобода и ќе можат да се фокусираат на други работи.

Постојат неколку добри причини зошто е добро да останете сингл одреден период, со цел да се посветите на некои други цели, или пак да си дадете простор целосно да ги излечите раните од минатото. 

Неколку причини зошто некогаш е добро да останете сингл одреден период:

- Неодамна сте поминале низ лошо раскинување

8-prichini-zoshto-treba-da-ostanete-singl-vo-ovoj-moment-002.jpg

- Уште имате силни чувства за бившиот и не знаете што сакате

- Имате хаотичен распоред и немате време за врска

- Имате кариера која бара многу посветеност и жртви од вас во моментот

8-prichini-zoshto-treba-da-ostanete-singl-vo-ovoj-moment-02.jpg

- Досега цело време сте биле во врска и не се познавате себеси надвор од врска – време е да се запознаете сами себе

- Поминувате низ големи животни промени кои не сакате никој да ви ги попречува

8-prichini-zoshto-treba-da-ostanete-singl-vo-ovoj-moment-04.jpg

- Не сте сигурни што сакате од животот

- Не си ја знаете сопствената вредност и време е да поработите на себе

8-prichini-zoshto-treba-da-ostanete-singl-vo-ovoj-moment-005.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

8 причини зошто мажите се плашат од силни жени Силните жени може прават некои мажи да се чувствуваат несигурно и недоволно „мач...
4 причини зошто некои луѓе плачат за време на секс Доколку плачете без тага, туку само поради интензивни емоции е во ред, но доколк...
5 причини поради кои жените ставаат крај на бракот Познато е дека жените се тие кои подолго се борат за да опстои бракот, отколку м...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава