Писмо до љубовницата на маж ми: Зошто ми го зема сопругот?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Prodavacka 23-05-2019


Писмо до љубовницата на маж ми: Зошто ми го зема сопругот?

„Знам парови кои не се среќни, но јас и мојот сопруг бевме среќни, блиски. Само сакам да ја разберам причината зошто имаше афера со зафатен/женет маж?“

pismo-do-ljubovnicata-na-mazh-mi-zoshto-mi-go-zema-soprugot-01.jpg

Жена која беше изневерена од страна на сопругот напиша писмо до неговата љубовница. Но, писмото предизвика дебата  поради тоа што во него таа ја обвинува љубовницата, но не и сопругот.

Писмото на изневерената жена до љубовницата на маж ѝ:

„Само сакам да ја разберам причината зошто имаше афера со зафатен/женет маж? Среде разделбата мојата 10-годишна ќерка ме праша „Зошто таа жена ни го зема тато?“

Толку невино, а сепак потресно прашање... Те молам објасни ми што доби ти од тоа?

Знам парови кои не се среќни, но јас и мојот сопруг бевме среќни, блиски. Тој беше со мене речиси секогаш. Излегувавме и пиевме заедно. Имавме ноќи за љубовни состаноци, одмори.

Само не можам да сфатам како се случи ова во овие околности?

Му годи на егото на мажот, во ред можам да го разберам тоа, но што е со жената? Знаеш дека тој лежи со неговата сопруга секоја ноќ додека со тебе само си праќа секс пораки, каде е забавата тука?

Да ја објаснам ситуацијата. Тој никогаш не се состануваше со тебе, те гледаше само на работа – НИКОГАШ викенди. Како може жена да биде среќна така?

Само допишување во текот на денот, но никогаш соодветни состаноци или ноќи, затоа што никогаш не можеше да те покани некаде.

Дали некоја жена може да биде среќна така?

Јас подобро би го потрошила моето време барајќи некој друг. Значајна врска, а не да бидам нечија алатка за поткревање на егото.“

Дел од коментарите на писмото од изневерената жена, објавено на социјалните мрежи, беа: „Твојот бес е разбирлив, но го упатуваш на погрешна личност“, „Твојот сопруг е проблемот, никој не ти го „земал“, тој сам направил избор“.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Писмо до девојката која штотуку раскина и мисли дека е крај на светот Знам дека ти е скршено срцето, дека ти се превртува во стомакот и дека не можеш ...
„Не сакам фраер, туку маж што ќе ме слуша!“ Во кино сала и пред малите екрани, можеби припадничките на понежниот пол ќе возд...
„Мислат дека им е дедо на нашите деца“ - Зошто жалам што се омажив со ... Емили и Алберт се запознале кога таа имала 22, а тој 44 години и неколку години ...