Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа?


Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа?

Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“.

seks-pozata-orel-nosi-najgolema-vozbuda-vo-spalnata-soba-kako-izgleda-01.jpg

Не, не треба да испуштате звуци на птица. Оваа поза многу наликува на мисионерската поза, само нозете на жената што лежи се сосема кренати, нешто како птица со раширени крилја. Мажот е потпрен на колена, а неговите раце се слободни за клиторисна стимулација. Но, тој може и да ја држи жената за глуждовите на нозете и да балансира и внесува страст во чинот.

Ова е една од најстрасните пози поради длабоката пенетрација, можноста за стигнување до Г-точката, како и опциите за игра со рацете.

seks-pozata-orel-nosi-najgolema-vozbuda-vo-spalnata-soba-kako-izgleda-03.jpg

Кај мажот дополнителна возбуда има од фактот што тој го контролира темпото.

Тој одгоре е „капетанот“ и го диктира темпото. Тој може да ја држи жената за нозете (крилјата), а под неа може да стави перница за подлабока пенетрација и поголема удобност. Задникот на жената дури може малку да е поткренат од креветот за подлабока пенетрација.

seks-pozata-orel-nosi-najgolema-vozbuda-vo-spalnata-soba-kako-izgleda-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

5 пози за оние кои се многу мрзеливи, но сепак сакаат секс (18+) Од секс позата „љубовна прегратка“ до позата „лажичка“, кои секс пози се совршен...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...
3 секс пози за безбеден секс со маски (18+) Сега не е време за нов љубовен партнер, но доколку се одлучите за таков чекор, п...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg