8 докази дека љубовта го прави животот вреден за живеење
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 19-07-2019


8 докази дека љубовта го прави животот вреден за живеење

Жена му донираше бубрег на поранешниот сопруг со кого била 21 година во брак.

8-dokazi-deka-ljubovta-go-pravi-zhivotot-vreden-za-zhiveenje-01.jpg

Кога ќе дојдат тешки мигови, само љубовта има моќ да лечи и да го направи животот вреден за живеење.

Во име на љубовта луѓето прават прекрасни работи:

„Минатата година почнав да учам португалски затоа што родителите на мојата девојка не зборуваат англиски. Оваа недела ја побарав нејзината рака на нивниот јазик.“

8-dokazi-deka-ljubovta-go-pravi-zhivotot-vreden-za-zhiveenje-02.jpg

„Не пијам цела година. Роднините на мојот сакан конечно ме прифатија.“

8-dokazi-deka-ljubovta-go-pravi-zhivotot-vreden-za-zhiveenje-03.jpg

Овој постар господин одлучи да ја изненади својата партнерка.

8-dokazi-deka-ljubovta-go-pravi-zhivotot-vreden-za-zhiveenje-04.jpg

„Мојот сопруг се грижеше за мојот син 3.5 години. Денес тој официјално му стана татко. Процедурата за посвојување заврши.“

8-dokazi-deka-ljubovta-go-pravi-zhivotot-vreden-za-zhiveenje-05.jpg

Уште 4 докази на следната страна...Би можело да ве интересира:

Што не треба да правите веднаш после секс? Иако после секс никој не сака да има други обврски, сепак кога станува збор за з...
Што и да правиш, не му се враќај на мажот што те скрши Не трчај назад кај него кога се чувствуваш слаба и кога бараш нешто комфорно и п...
14 илустрации: Животот пред и после свадба Секако дека животот после свадба не би требало да се промени на полошо, но оние ...