Денешните жени имаат многу повеќе сексуални соништа за разлика од нивните баби
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Денешните жени имаат многу повеќе сексуални соништа за разлика од нивните баби

Жените денес сонуваат 3 пати повеќе сексуални соништа во однос на нивните баби, покажало најновото истражување на оваа тема.

Denesnite-zeni-imaat-mnogu-povekje-seksualni-sonista-01.jpg

Се смета дека до оваа промена придонела сексуалната револуција и новите трендови. Истражувањето се спровело во Германија и опфатило 2907 жени на возраст од 16 до 92 години, испитувајќи ги нивните соништа.

Жените помлади од 30 години се изјасниле дека една петина од соништата им биле еротски, додека мажите на таа возраст имаат ¼ соништа од ваков тип.

Анкетата која е спроведена пред 50 години открила дека во тој временски период само 1/3 од жените сонуваат сексуални соништа.

Јазот помеѓу половите се намалил многу во последните десетина години, како директна последица на порастот на феминизмот. Модерните жени на денешницата многу поотворено разговараат и се соочуваат со сопствената сексуалност, наместо постарите жени од претходните генерации.

denesnite-zeni-imaat-mnogu-povekje-seksualni-sonista-za-razlika-od-nivnite-babi-02.gif

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат „Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем в...
Кои години од бракот се најсреќни, а кои најтешки? Не сите парови се свесни за тоа дека кога ќе стапат во брак, обврските во семејс...
Жените во врска имаат 30% помалку оргазми од нивните партнери Авторката на книгата„Becoming Cliterate: Why Orgasm Equality Matters – And How t...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава