Дечко си ја запросил девојката со мал златен ретривер (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Дечко си ја запросил девојката со мал златен ретривер (фото)

Џоел Бут го има рецептот за запросување кое ниту една девојка не може да го одбие, а притоа и ги доби симпатиите од целиот свет.

decko-si-ja-zaprosil-devojkata-so-mal-zlaten-retriver-001.jpg

Џоел ја запросил неговата девојка Кади, со која бил заедно 3 години – со мало кутре златен ретривер.

Фотките од запросувањето се направени во национален парк, каде Кади мислела дека само позира за некоја локална кампања, како што Џоел ја убедил.

„Кога првпат се завртев без изненадена што држете мало кутре златен ретривер. Прво го прашав чие е кучето?

Кучето е наше, ми објасни. Но, не му верував бидејќи често знае да се шегува со мене.

decko-si-ja-zaprosil-devojkata-so-mal-zlaten-retriver-07.jpg

Уште еднаш го правав дали е сериозен, на што само ми го подаде кучето во рака. Околу вратот носеше приврзок со моето име и прво помислив дека така ја крстил.

Но, кога погледнав подобро, под моето име стоеше натпис: Дали ќе се омажиш за мене?

Првата реакција повторно ми беше помислата дека се работи за шега, но откако клекна на колено, ми стана јасно,“ раскажува среќната девојка.

Фотките од запросувањето со малото кутре станаа хит:

decko-si-ja-zaprosil-devojkata-so-mal-zlaten-retriver-04.jpg

decko-si-ja-zaprosil-devojkata-so-mal-zlaten-retriver-05.jpg

decko-si-ja-zaprosil-devojkata-so-mal-zlaten-retriver-08.jpg

decko-si-ja-zaprosil-devojkata-so-mal-zlaten-retriver-09.jpg

decko-si-ja-zaprosil-devojkata-so-mal-zlaten-retriver-06.jpg

decko-si-ja-zaprosil-devojkata-so-mal-zlaten-retriver-01.jpg

decko-si-ja-zaprosil-devojkata-so-mal-zlaten-retriver-03.jpg

decko-si-ja-zaprosil-devojkata-so-mal-zlaten-retriver-02.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Што прво прават мажите, а што жените кога некој навистина им се допаѓа... Кога ќе запознаете некој кој навистина многу ви се допаѓа, почнувате да мислите ...
Девојка му испринта маица со заканувачка порака на момчето, за кога од... На маицата стои фотографија од неа и описот со „Здраво, јас сум Холи, неговата Д...
Зошто сме зависни од нездрави врски? Секој од нас имал барем една нездрава врска во својот живот. Прашањето е, зошто ...