Топ 10 начини на кои љубовните афери излегуваат на виделина
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Топ 10 начини на кои љубовните афери излегуваат на виделина

Дали некогаш сте му го фатиле телефонот на партнерот за да проверите дали има знаци за неверство? 56% од жените го сториле тоа.

top-10-nachini-na-koi-aferite-na-mazhite-i-zhenite-izleguvaat-na-videlina-001.jpg

Дали некогаш сте се нашле во ситуација да се сомневате дека партнерот ве изневерува?

Според анкета на сајтот за состанување Illicit Encounters направена со 2.000 луѓе, кои признаваат дека некогаш изневериле, постојат одредени знаци кои посочуваат на неверство.

„Телефоните се најчестиот начин на кој прељубниците се фатени на дело“, тврди експертот за врски Џесика Леони.

Дури 56% од жените признале дека направиле проверки на верноста на нивниот партнер, споредбено со 29% од мажите.

Топ 10 начини на кои аферите на жените излегуваат на виделина:

- Повици до љубовникот откриени од партнерот

- Црвенило на кожата каде ги бакнувал љубовникот

- Признавање на делото

- Фатени СМС пораки до љубовникот

- Откривање на аферата од страна на некој пријател или познаник

- Сомнително трошење на пари

- Разоткриено алиби

- Фатени како тајно се среќаваат со љубовникот

- Мејлови до љубовникот

- Љубовникот му кажува на нивниот партнер за аферата

top-10-nachini-na-koi-aferite-na-mazhite-i-zhenite-izleguvaat-na-videlina-02_resize.png

Топ 10 начини на кои аферите на мажите излегуваат на виделина:

- Секси пораки и испраќање на фотографии до љубовницата

- Партнерката го чувствува парфемот на љубовницата

- Мејлови до љубовницата

- Откриено алиби

- Сомнително трошење на пари

- Љубовницата ѝ кажува на партнерката за аферата

- Фатени на тајна средба со љубовницата

- Откриени телефонски повици до љубовницата

- Откривање на аферата од страна на некој пријател или познаник

- Признаваат самите

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најголемите грешки во сексот на жените, според мажите и обратно Грешки на жените: Не иницираат секс. Секогаш сакаат секс во темница. Грешки на м...
14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат „Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем в...
5 начини на кои телото ви кажува дека сте во погрешна врска Дали сте помислиле некогаш дека тоа што кожата ви изгледа лошо, имате проблеми с...

Спонзорирани линкови: