Хоакин Феникс и Руни Мара ќе станат родители – Кои лекции можеме да ги научиме од прекрасниот холивудски пар?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Хоакин Феникс и Руни Мара ќе станат родители – Кои лекции можеме да ги научиме од прекрасниот холивудски пар?

Според гласините, Хоакин и Руни го очекуваат нивното прво дете. Се верува дека 35-годишната актерка е веќе во шестиот месец од бременоста, и дека детето ќе се роди кон крајот на летото.

ljubovni-lekcii-shto-mozheme-da-gi-nauchime-od-hoakin-feniks-i-runi-mara-01.JPG

Руни и 45-годишниот актер моментално се изолираат во нивниот дом во Лос Анџелес и сè уште се немаат огласено за новостите, но на 10-ти мај, младата актерка беше забележана со широка блуза, под која веројатно го крие трудничкото стомаче.

koi-lekcii-mozheme-da-gi-nauchime-od-hoakin-feniks-i-runi-mara-02.jpg

Откако Хоакин го привлече вниманието на јавноста со улогата во „Joker“, но и заслужениот Оскар за истата, светот почна да зборува за неговата врска со колешката Руни Мара.

И има причина за тоа – актерите изгледаат како највљубениот холивудски пар, а хемијата меѓу нив е повеќе од очигледна.

Па, сигурно можеме да научиме нешто за љубовта од нив двајцата  - на кои лекции нè учат?

Не плашете се да го направите првиот чекор

Руни му го привлекла вниманието на Хоакин уште кога соработувале на филмот „Her“. Но, актерот бил убеден дека не ѝ се допаѓа, па се плашел да ѝ пријде.

Од друга страна, и Руни се чувствувала исто, но била премногу срамежлива.

„Таа е единствената девојка што сум ја пребарал на интернет. Бевме само пријатели. Никогаш не сум го направил тоа. Никогаш не сум пребарувал девојка онлајн“, изјави актерот за неговата сакана.

ljubovni-lekcii-shto-mozheme-da-gi-nauchime-za-hoakin-feniks-i-runi-mara-02.JPG

Понекогаш само треба да бидете тука за вашиот партнер

Актерот долго време се справува со анксиозност, а кога ќе земете предвид дека е јавна личност, ова дефинитивно му претставува голем проблем. Но, Руни е секогаш овде за него и во секој момент му ја дава потребната поддршка.

Всушност, погледнете фотографии од кој било настан на кој присуствуваат двајцата и ќе забележите колку се грижат еден за друг.

ljubovni-lekcii-shto-mozheme-da-gi-nauchime-za-hoakin-feniks-i-runi-mara-03.JPG

Ако сметате дека таа личност е вистинската, не ја испуштајте

Актерите се верија во 2019-та, а во 45 години живот, ова му било првпат на Хоакин да го постави големото прашање.

Интересно е што фановите не ни очекуваа актерите некогаш да се верат, но изгледа и двајцата само го чекале вистинскиот партнер.

ljubovni-lekcii-shto-mozheme-da-gi-nauchime-za-hoakin-feniks-i-runi-mara-04.JPG

Продолжува на следната страница...Би можело да ве интересира:

10 работи кои ако партнерот ги кажува за жената, засекогаш ќе остане со неа Ако таа е неговата втора половина во секој поглед и прави да се чувствува целосн...
6 причини зошто оженетите мажи изневеруваат, дури и кога ја сакаат својата сопруга Разликата помеѓу мажите и жените е огромна. Ова е особено точно кога се работи з...
Се прашуваш зошто те оставив за друг? Еве го одговорот! Анонимна девојка му напиша сурово искрено писмо на поранешниот дечко, образложув...

Спонзорирани линкови: