Финансиско неверство - Што претставува и како да го препознаете?
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Фризеркa 28-05-2020


Финансиско неверство - Што претставува и како да го препознаете?

Сигурно многупати сте слушнале за сексуално и емотивно неверство, но една друга форма на неверство им создава сè повеќе проблеми на паровите.

Atipicen tip neverstvo so koe se borat mnogu parovi 01

Дали некогаш сте слушнале за терминот финансиско неверство? Тоа е форма на однесување во врска или брак, што се манифестира со неискреност за финансиската состојба. Поконкретно, тоа е чин на прекумерно трошење и акумулирање на долгови без знаење на партнерот.

Оваа форма на неверство ја вклучува и секоја финансиска одлука донесена без консултација со партнерот, која има негативно влијание врз односот на парот или нивната финансиска стабилност.

Голем број неодамнешни истражувања покажаа дека финансиското неверство е во пораст и се случува меѓу парови од сите возрасти.

Импулсивното и тајно купување и непланираното трошење се меѓу најчестите финансиски проблеми со кои се соочуваат паровите. Кога се открива вистината, постои сериозно кршење на довербата меѓу партнерите, а страната од која проблемите биле скриени се чувствува измамено.

Atipicen tip neverstvo so koe se borat mnogu parovi 02

Тешко е да се верува дека некој може толку многу да ве лаже, некој за кој мислевте дека го разбирате и дека можете да го „прочитате“. Кавгите поврзани со парите се потешки и траат подолго.

Навиките на потрошувачите најчесто стануваат проблем кога парот ќе направи голема инвестиција, како што е купување нов автомобил или стан, и во неочекувани кризни ситуации кога итно им требаат пари.

Само тогаш на површина излегуваат тајните на овој тип измамници.

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 проблеми во врската по кои ќе познаете дека љубовта згаснува Секој треба да знае кои се опасни проблеми и ситуации, што не треба да се игнори...
4 проблеми со кои се соочуваат тазе венчаните парови Целиот стрес околу планирањето на совршената свадба помина, а помина и свадбенат...
Паровите кои спијат во одвоени кревети имаат подобар секс Ако ве загрижуваше што не спиете во ист кревет/соба со партнерот, ова истражувањ...

Спонзорирани линкови: