19 работи за сексот кои се вистина во порно филмовите, но не и во реалноста (18+)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


19 работи за сексот кои се вистина во порно филмовите, но не и во реалноста (18+)

Митови: Ќе доживеете оргазам најмалку еднаш во текот на чинот, секојпат. Секој, секаде и секогаш е расположен за секс, не постои „не“.

19-raboti-za-seksot-koi-se-vistina-vo-porno-filmovite-no-ne-i-vo-realnosta-18-01.jpg

Многу работи во порно филмовите се далеку од реалната слика за сексот.

Митови од порно филмовите:

- Сите мажи имаат голем пенис.

- Секој, секаде и секогаш е расположен за секс, не постои „не“.

19-raboti-za-seksot-koi-se-vistina-vo-porno-filmovite-no-ne-i-vo-realnosta-18-03.jpg

- Секој сексуален чин има минимум 4 секс пози.

- Сексот трае со часови и двајцата партнери подеднакво уживаат во тоа.

19-raboti-za-seksot-koi-se-vistina-vo-porno-filmovite-no-ne-i-vo-realnosta-18-04.jpg

- Сексуалниот чин секогаш завршува бомбастично.

- Ќе доживеете оргазам најмалку еднаш во текот на чинот, секојпат.

- И мажите и жените секогаш се мазни долу.

19-raboti-za-seksot-koi-se-vistina-vo-porno-filmovite-no-ne-i-vo-realnosta-18-09.png

- Сексот мора да биде брз и силен, инаку не го „правите“ правилно.

19-raboti-za-seksot-koi-se-vistina-vo-porno-filmovite-no-ne-i-vo-realnosta-18-02.jpg

- Сите се доволно флексибилни за да ги стават нозете позади главата и да ја направат секоја секс поза.

- Аналниот секс е лесен, уживаат двајцата подеднакво и потребен е минимален напор.

Уште 9 митови на следната страна...Би можело да ве интересира:

„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...
9 работи кои ги научив додека сите други се мажеа Да изградиш добра врска сам со себе е нешто есенцијално, бракот не е билет за ср...
14 работи кои ги прават жените што се добри во кревет Дали партнерот со вас го има најдобриот секс во животот? Кои карактеристики ве п...

Спонзорирани линкови: