Најголемите грешки на мажите и жените во сексот + заборавените машки ерогени зони (18+)


Најголемите грешки на мажите и жените во сексот + заборавените машки ерогени зони (18+)

Дали отворено говорите со партнерот на темата што сакате, а што не сакате во сексот?

8-mashki-erogeni-zoni-na-koi-zhenite-zaboravaat-da-im-posvetat-vnimanie-01.jpg

Секоја точка од телото на партнерот може да му биде ерогена зона, но сепак на некои делови од неговото тело треба да обрнете особено внимание.

Запоставени ерогени зони кај мажите:

Коса – на скалпот има многу нервни завршетоци, па играјте си со неговата коса.

Внатрешниот дел од бутовите – лесна масажа на овој дел од телото и бакнежи може да му бидат врвно доживување.

Долна усна – грицкајте и бакнувајте ја со различен притисок, ова му е навистина чувствителна област од телото.

8-mashki-erogeni-zoni-na-koi-zhenite-zaboravaat-da-im-posvetat-vnimanie-02.jpg

Вратот – Адамовото јаболко на мажите им е моќна ерогена зона, кинеската медицина дури верува дека тироидната жлезда е поврзана со интимните органи.

Брадавици – машките брадавици се многу чувствителни, особено затоа што ретко им се обрнува внимание, третирајте ги со нежно лижење и допири.

Уши – бакнувајте ги и грицкајте ги и нема да мине долго време пред тој да изреагира.

На следната страна мажите ги откриваат најголемите грешки на жените во сексот...Би можело да ве интересира:

14 работи кои мажите им ги кажуваат на жените, а жените ги мразат „Изгледаш одлично за своите години.“ – Мажите и жените постојано имаат проблем в...
Жените во врска имаат 30% помалку оргазми од нивните партнери Авторката на книгата„Becoming Cliterate: Why Orgasm Equality Matters – And How t...
„Како ми стои?“, „Ништо не ми е“ - Работи што мажите ги мразат кај жените Кога зборуваме за животот на младите брачни парови, има многу работи во кои тие ...

Најчитани неделава