Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


10 совети за жени како да ви биде удобно во сексот кога вие сте одгоре (18+)

Во каубојската поза мора да се чувствувате како господарка на ситуацијата за таа да биде успешна.

10-soveti-kako-da-vi-bide-udobno-vo-seksot-koga-vie-ste-odgore-18-01.jpg

Многу мажи обожаваат кога жената е одгоре и е господарка на ситуацијата.

Како да се чувствувате удобно во оваа секс поза?

- Седнете полека, затоа што пенетрацијата во оваа поза е многу длабока, а и мажот е во чувствителна позиција, па треба да внимавате да не го повредите.

- Мажите ја обожаваат оваа поза затоа што им дава одличен поглед на вашето тело, па искористете го тоа така што ќе облечете градник од тантела и самоуверено ќе го држите вашето тело, а со тоа дополнително ќе ја разбудите страста.

10-soveti-kako-da-vi-bide-udobno-vo-seksot-koga-vie-ste-odgore-18-02.jpg

- Можете да се навалите наназад и да му дозволите да ве допира за клиторисот за екстра стимулација.

- Не заборавајте да одржувате контакт со очите додека се движите над него.

10-soveti-kako-da-vi-bide-udobno-vo-seksot-koga-vie-ste-odgore-18-04.jpg

- Движете се нежно во кругови, но и нагоре надолу, мажите го обожаваат тоа.

Уште 5 совети на следната страна...Би можело да ве интересира:

Колку често жените мислат на секс и уште 5 прашања за сексот на кои мажите бараат одговор (18+) Колку често жените размислуваат за секс и што е она што најмногу ги возбудува се...
„Имам 49 години – што научив од моите сексуални искуства во текот на животот?“ Сексот за една ноќ е ужасен, важна е хемијата помеѓу партнерите, а добриот секс ...
8 најголеми разлики помеѓу сексот со љубов и оној „без обврски“ (18+) Во идеален свет, љубовта и сексот одат рака под рака. Но, не секогаш може да ги ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg