10 совети за жени како да ви биде удобно во сексот кога вие сте одгоре (18+)


10 совети за жени како да ви биде удобно во сексот кога вие сте одгоре (18+)

Во каубојската поза мора да се чувствувате како господарка на ситуацијата за таа да биде успешна.

10-soveti-kako-da-vi-bide-udobno-vo-seksot-koga-vie-ste-odgore-18-01.jpg

Многу мажи обожаваат кога жената е одгоре и е господарка на ситуацијата.

Како да се чувствувате удобно во оваа секс поза?

- Седнете полека, затоа што пенетрацијата во оваа поза е многу длабока, а и мажот е во чувствителна позиција, па треба да внимавате да не го повредите.

- Мажите ја обожаваат оваа поза затоа што им дава одличен поглед на вашето тело, па искористете го тоа така што ќе облечете градник од тантела и самоуверено ќе го држите вашето тело, а со тоа дополнително ќе ја разбудите страста.

10-soveti-kako-da-vi-bide-udobno-vo-seksot-koga-vie-ste-odgore-18-02.jpg

- Можете да се навалите наназад и да му дозволите да ве допира за клиторисот за екстра стимулација.

- Не заборавајте да одржувате контакт со очите додека се движите над него.

10-soveti-kako-da-vi-bide-udobno-vo-seksot-koga-vie-ste-odgore-18-04.jpg

- Движете се нежно во кругови, но и нагоре надолу, мажите го обожаваат тоа.

Уште 5 совети на следната страна...Би можело да ве интересира:

Хороскопски знаци на кои им е тешко да останат посветени во една љубовна врска Врските со овие 3 хороскопски знаци навистина не се лесни. Треба постојано да се...
9 совети за жените кои немаат среќа во љубовта Не го преоптоварувајте со повици и пораки, воздржете се за да не помисли дека не...
10 совети за мажите кои сакаат да бидат подобри во сексот (18+) Ако не можете да издржите долго за време на чинот, обидете се со мастурбација пр...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg