„Девојка ми ме откачи затоа што бев бесен што мажи ѝ ставаат лајкови на сликите“


„Девојка ми ме откачи затоа што бев бесен што мажи ѝ ставаат лајкови на сликите“

devojka-mi-me-otkachi-zatoa-shto-bev-besen-shto-mazhi-i-stavaat-lajkovi-na-slikite-01.jpg

Искрена исповед на 31-годишен маж кој имал љубоморни испади и ја изгубил својата девојка...

„Девојка ми ме откачи затоа што бев љубоморен и бесен што други мажи ѝ ставаа лајкови на фотографиите што ги објавуваше на Фејсбук и Инстаграм.

Бевме заедно една година, таа има 29, а јас 31 година. Многу е атрактивна и со типот на фотографии што ги објавува редовно го привлекува вниманието на спротивниот пол. Секогаш е секси облечена и во провокативни пози.

Мислам дека во ред е тоа да го прави кога е сингл, но зошто сака да го привлекува вниманието на други мажи кога веќе е во врска со мене?

Таа велеше дека ѝ кога ѝ пишуваат кажува дека има момче и не разговара со никој, но јас не сум сигурен. Знам дека овие момци сакаат нешто повеќе од неа. Ја гледаат на поинаков начин.

devojka-mi-me-otkachi-zatoa-shto-bev-besen-shto-mazhi-i-stavaat-lajkovi-na-slikite-02.jpg

Не можев да се помирам со тоа и тоа доведе до крај на нашата врска.

Но, сега сфаќам дека таа само уживаше во вниманието, тоа ѝ беше потребно за зголемување на нејзината самодоверба, но реално никогаш не ме изневери.

Очигледно ја оптоварував со постојаните замерки. Дури сега сфаќам колку бев љубоморен непотребно.

Ја гушев неа, а и себеси се тормозев студирајќи го секој лајк од секој маж што ќе го добиеше. Веднаш си правев црни сценарија во главата.

Дефинитивно ѝ ја скратував слободата, а таа беше таква каква што е. Иста како и на почетокот од нашата врска. Бев свесен со каква девојка стапувам во врска, зошто потоа сакав да ја изменам?

Друг пат болна љубомора? Не, благодарам!“

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Најчестите типови на мажи кои се сингл и после 30-тата Кога сте во 20-тите, речиси сите се сингл и ова не е ништо необично. Но после 25...
6 мажи откриваат - „Што мразам во сексот?“ „... Следниот пат кога требаше да спиеме, толку ми беше повредена машкоста, што ...
Зошто некои мажи ги возбудува да ја гледаат својата жена во кревет со друг? Списокот на сексуални трендови е прилично долг. Меѓутоа, за еден од нив малку се...

Најчитани неделава