9 лоши навики поради кои жените не уживаат во сексот


9 лоши навики поради кои жените не уживаат во сексот

Во сексот треба да уживате и вие и вашиот партнер, но неретко жените го запоставуваат нивното задоволство.

9-zhenski-naviki-poradi-koi-ne-mozhete-da-uzhivate-vo-seksot-01.jpg

Поради некоја причина, жените повеќе се фокусираат на уживањето на партнерот, па не е ни чудно што голем дел од нив имаат проблеми со оргазмите.

Ако и вие спаѓате овде, погледнете кои се навиките што не ви дозволуваат вистински да уживате во сексот:

Ги ставете потребите на партнерот пред вашите

Во ред е да ги исполнувате желбите на партнерот, но не заборавајте и на вашите. Кажете му на партнерот што сакате, бидејќи и вие заслужувате да уживате.

Лажете дека сте доживеале оргазам

Немојте да го лажете партнерот дека сте доживеале оргазам само за да не се разочара. На овој начин, тој нема да знае дека всушност има проблем и нема ни да се потруди да ви помогне навистина да доживеете оргазам.

Исполнувате фантазии што не ви се допаѓаат

Ако, на пример, партнерот сака анален секс, а вие не, но сепак му ја исполнувате фантазијата, тогаш нема да уживате. Разговарајте за вашите и неговите фантазии, но поставете и граници. Никогаш немојте да правите работи што не ви се допаѓаат.

9-zhenski-naviki-poradi-koi-ne-mozhete-da-uzhivate-vo-seksot-02.jpg

Премолчувате кога нешто не е во ред за време на секс

Ако некое движење на партнерот ви предизвикува непријатност, па дури и болка, немојте да молчите. Сè додека не му кажете на партнерот дека нешто не е во ред, тој ќе смета дека уживате и нема да промени ништо.

Ја „убивате“ спонтаноста

Ако партнерот иницира секс и вие сте расположени за тоа, немојте да ја „убиете“ спонтаноста за да ги измиете забите или нешто слично. Тој нема ни да ги забележи овие ситници, а ако ја прекинете играта, дефинитивно ќе се намали и уживањето.

Уште 4 навики на следната страна...Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
Ако ја сакаш, не ја уништувај Сакам да се присетиш како изгледаше таа првиот пат кога ја здогледа… Ти доaѓа ли...
3 секс пози за безбеден секс со маски (18+) Сега не е време за нов љубовен партнер, но доколку се одлучите за таков чекор, п...

Најчитани неделава