Љубовни совети од пријателките кои не треба да ги слушате секогаш, низ илустрации - Results from #1
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Менаџер 20-09-2021


Љубовни совети од пријателките кои не треба да ги слушате секогаш, низ илустрации

Ако долго сте заедно и не ве побарал за жена, поставете му ултиматум

Тоа што партнерот не ве запросил и после 4-5 години заедно не значи дека не ве сака. Денес некои луѓе не придаваат големо значење на бракот и тој не би требало да биде пресуден за врската ако сè друго е во ред.

Можеби партнерот не е подготвен за брак, но штом е со вас и ви оди добро, веројатно сака да го поминете животот заедно, без разлика дали ве побарал за жена или не.

Ако толку ви пречи, подобро е да разговарате отворено на темата, отколку да го уцените и да му создадете одбивност кон моментот на запросување. Доволно е да разговарате еднаш и потоа да не форсирате, да оставите сам да го посака тоа.

ljubovni-soveti-od-prijatelkite-koi-ne-treba-da-gi-slushate-sekogash-06.jpg

Мора да ви купува скапи подароци

Немојте да ги вреднувате подароците на партнерот според нивната цена. Важно е да го цените самиот гест и фактот дека партнерот помислил на вас и одвоил време за да најде подарок.

Ако, пак, партнерот нема навика да ви купува подароци, не значи дека не се грижи за вас. Едноставно, веројатно тој можеби не им придава големо значење на подароците или пораснал во околина каде што подароците биле реткост.

ljubovni-soveti-od-prijatelkite-koi-ne-treba-da-gi-slushate-sekogash-07.jpg

Не почнувајте врска со помлад маж

Ако вам не ви пречи тоа што партнерот е помлад, пријателките не се тие кои треба да одлучат. Ако партнерот е зрел, ве сака, ве цени, се грижи за вас … што е важно дали е неколку години постар или помлад?

Штом и двајцата се забавувате и уживате, годините не треба да претставуваат проблем.

ljubovni-soveti-od-prijatelkite-koi-ne-treba-da-gi-slushate-sekogash-08.jpg

Морате целото слободно време да го минувате заедно, да не почне сам да излегува

Кога сте во сериозна врска, важно е да останете свои. Односно, да наоѓате време за работи што ви годат само вам. Ако вие сакате да одите во шопинг, а партнерот сака да гледа фудбал, секој нека си го прави своето.

Нема потреба секој слободен миг да бидете заедно, бидејќи ова може да има и лошо влијание врз вашиот однос. Како за сè во животот, и во овој случај важна е рамнотежата.

ljubovni-soveti-od-prijatelkite-koi-ne-treba-da-gi-slushate-sekogash-09.jpg

Спирова С. | ЦрнобелоБи можело да ве интересира:

Хороскопски знаци на кои им е тешко да останат посветени во една љубовна врска Врските со овие 3 хороскопски знаци навистина не се лесни. Треба постојано да се...
9 совети за жените кои немаат среќа во љубовта Не го преоптоварувајте со повици и пораки, воздржете се за да не помисли дека не...
Ако ја сакаш, не ја уништувај Сакам да се присетиш како изгледаше таа првиот пат кога ја здогледа… Ти доaѓа ли...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg