Низ забавни илустрации: „Секојдневието со мојата сопруга... и нашето дете“
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Низ забавни илустрации: „Секојдневието со мојата сопруга... и нашето дете“

Ретки се оние кои не видел барем неколку забавни илустрации од секојдневието на Јехуда Девир – од проблеми со кои се соочува низ домот во пар, до слатки маки од бременоста на сопругата и секојдневието со детето.

niz-zabavni-ilustracii-sekojdnevieto-so-mojata-sopruga-i-nasheto-dete-01.jpg

Јехуда Девир е човекот кој секогаш на забавен начин успева низ илустрации да го прикаже неговото секојдневие со саканата.

Израелскиот илустратот уште пред неколку години започна да го прикажува секојдневието со неговата сопруга Маја, а во илустрациите можат да се пронајдат речиси сите парови кои живеат заедно.

На неговиот Инстаграм профил, тој брзо стекна популарност и почна да ги прикажува сите фази од животот, вклучувајќи ја првата бременост на партнерката, секојдневието со бебенцето, а сега и втората бременост.

Забавни илустрации во кои сите родители може да се пронајдат:  

Маки во бременоста

Сите со својот замор

Романтична вечер со бремена сопруга

„Зимата започна...“

„Ќе бидеш голема сестричка!“

„На здравје! – Што се случи?“

Квалитетно време

Работа и дете...

„Јас знам што е најдобро за неа!“

„Помош... – Верувам во тебе...“

Тимска работа

Снајди се!

И мама заслужува играчка...

Мултитаскинг

Уморот не бира место

Добар апетит...

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Низ илустрации: Зошто сè уште не сте ја пронашле вашата љубов? Понекогаш некои луѓе се наоѓаат во период од животот каде не може да ја пронајда...
Низ илустрации: Слатките маки кога жена ти е бремена „Излегувај од тоалетот веднашшш!“, „Зошто имам акни на лицето?“, „Ми се јадеееее...
Нашиот брак е стискање на дланките, менување пелени, исплаќање на долговите... Фиктивните приказни умеат да бидат фанстастично добри, но нема ништо подобро од ...

Најчитани неделава