Зошто некои мажи не ја сакаат мисионерската секс поза? (18+)


Зошто некои мажи не ја сакаат мисионерската секс поза? (18+)

Многу мажи ја сакаат класичната мисионерска поза, сепак постојат и такви на кои не им се допаѓа. Кои се причините?

zoshto-nekoi-mazhi-ne-ja-sakaat-misionerskata-seks-poza-01.jpg

Паровите многу често ја практикуваат мисионерската поза, но има и мажи што не ја сакаат.

Кои се можните причини за тоа?

При оваа секс поза:

- Немаат добар поглед на вашето тело.

- Си дишете еден на друг – звучи романтично, но не е така и по оброк со зачинета храна, особено ако некој од вас има чувствителен нос.

- Мислат дека тие работат сѐ, а вие само лежите.

- Позата им изгледа многу едноставна и обична.

zoshto-nekoi-mazhi-ne-ja-sakaat-misionerskata-seks-poza-02.jpg

- Не е соодветна за крупни мажи со голем стомак.

- Немаат соодветно место каде да ја стават главата.

- Им изгледа дека е поза за луѓе без фантазија.

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
5 пози за оние кои се многу мрзеливи, но сепак сакаат секс (18+) Од секс позата „љубовна прегратка“ до позата „лажичка“, кои секс пози се совршен...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg