6 проблеми кои ги имаат мажите со голем полов орган (18+)


6 проблеми кои ги имаат мажите со голем полов орган (18+)

Проблеми со ерекцијата затоа што на поголемиот пенис му е потребно поголем доток на крв за да добие и да задржи ерекција за време на сексот.

6-problemi-koi-gi-imaat-mazhite-so-golem-polov-organ-001.jpg

Фразата „колку повеќе, толку подобро“ не е секогаш точнa. Иако секогаш се говори за големината на машките полови органи и на пиедестал се ставаат понадарените мажи, каква е реалноста?

6-problemi-koi-gi-imaat-mazhite-so-golem-polov-organ-03.jpg

Со какви проблеми се соочуваат овие мажи?

Негативните страни на тоа да се има голем полов орган:

- Жените најчесто не се воодушевени од преголемите пениси, туку заплашени.

- Проблеми со ерекцијата затоа што на поголемиот пенис му е потребно поголем доток на крв за да добие и да задржи ерекција за време на сексот. Проблемот станува посериозен со годините.

- Жените одбиваат орален секс затоа што им изгледа тешко изводливо.

6-problemi-koi-gi-imaat-mazhite-so-golem-polov-organ-01.jpg

- Нема секс набрзина затоа што ако жената не е доволно возбудена со предигра, чинот би ѝ предизвикал болка, за разлика од секс со маж со помал полов орган.

- Не може да се практикуваат сите пози, односно неизводливи се оние со длабока пенетрација како кучешката или обратната каубојска поза бидејќи им причинуваат болка на жените.

- Потешкотии со купување на кондоми во соодветна големина – стандардните не им одговараат.

С. С. | Црнобело / фото: depositphotos.com

Би можело да ве интересира:

Секс позата „орел“ носи најголема возбуда во спалната соба - како изгледа? Со мала варијација од мисионерската секс поза ја добивате позата „орел“. Не...
5 пози за оние кои се многу мрзеливи, но сепак сакаат секс (18+) Од секс позата „љубовна прегратка“ до позата „лажичка“, кои секс пози се совршен...
8 секс игри за кога ви е здодевно дома (18+) Од игра на контрола до ден за голотија, идеи како да ја вратите изгубената сексу...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg