Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022


9 совети за жените кои немаат среќа во љубовта

Не го преоптоварувајте со повици и пораки, воздржете се за да не помисли дека немате свој живот.

9-soveti-za-zhenite-koi-nemaat-srekja-vo-ljubovta-01.jpg

Многу жени сметаат дека немаат среќа во љубовта и никако не успеваат да запознаат партнер кој е вистинскиот за нив.

И покрај напорите што ги вложуваат тие сметаат дека мажите не постапуват со нив како што треба.

Кои работи треба да престанат да ги прават жените во потрагата по љубов:

- Престанете да се сожалувате, никој не сака да биде во друштво на таква личност, сите сакаат самоуверени луѓе.

- Не плачете по поранешниот партнер и запомнете дека никој не е вреден за вашите солзи, луѓето кои не биле добри кон вас оставете ги во минатото.

- Задржете доза на мистериозност, не ги откривајте сите ваши тајни на почетокот, партнерот нека ве запознава чекор по чекор.

- На почетокот од врската вложете само 30% од вас, не давајте сѐ од себе, ако вреди тогаш подоцна ќе понудите повеќе.

- Тој нека ве брка вас, ова особено важи за почетокот, бидете му предизвик и нека се труди да ве освои.

9-soveti-za-zhenite-koi-nemaat-srekja-vo-ljubovta-02.jpg

- Покажете му дека имате свој живот, нека не ви се врти светот околу него од самиот старт, понекогаш одбијте состанок.

- Не го преоптоварувајте со повици и пораки, воздржете се за да не помисли дека немате свој живот.

- Не брзајте со интимниот контакт, тој треба да го почитува вашето тело и вие да донесете одлука кога да се случи тоа.

- Не се опседнувајте со исходот од врската, не кројте планови за брак и деца, само уживајте во моментот.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

15 работи кои мажите ги мислат (а жените можеби не ги знаат, но треба) Кога сме љубезни со вас, не значи дека ви се додворуваме и сакаме да ве одведеме...
5 работи кои жените ги мразат во врските + 5 работи кои мажите ги мразат во врските Зошто жените ставаат крај на врските? Пред пријателите можам полесно да си ја от...
Колку често жените мислат на секс и уште 5 прашања за сексот на кои мажите бараат одговор (18+) Колку често жените размислуваат за секс и што е она што најмногу ги возбудува се...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg