9 совети за жените кои немаат среќа во љубовта


9 совети за жените кои немаат среќа во љубовта

Не го преоптоварувајте со повици и пораки, воздржете се за да не помисли дека немате свој живот.

9-soveti-za-zhenite-koi-nemaat-srekja-vo-ljubovta-01.jpg

Многу жени сметаат дека немаат среќа во љубовта и никако не успеваат да запознаат партнер кој е вистинскиот за нив.

И покрај напорите што ги вложуваат тие сметаат дека мажите не постапуват со нив како што треба.

Кои работи треба да престанат да ги прават жените во потрагата по љубов:

- Престанете да се сожалувате, никој не сака да биде во друштво на таква личност, сите сакаат самоуверени луѓе.

- Не плачете по поранешниот партнер и запомнете дека никој не е вреден за вашите солзи, луѓето кои не биле добри кон вас оставете ги во минатото.

- Задржете доза на мистериозност, не ги откривајте сите ваши тајни на почетокот, партнерот нека ве запознава чекор по чекор.

- На почетокот од врската вложете само 30% од вас, не давајте сѐ од себе, ако вреди тогаш подоцна ќе понудите повеќе.

- Тој нека ве брка вас, ова особено важи за почетокот, бидете му предизвик и нека се труди да ве освои.

9-soveti-za-zhenite-koi-nemaat-srekja-vo-ljubovta-02.jpg

- Покажете му дека имате свој живот, нека не ви се врти светот околу него од самиот старт, понекогаш одбијте состанок.

- Не го преоптоварувајте со повици и пораки, воздржете се за да не помисли дека немате свој живот.

- Не брзајте со интимниот контакт, тој треба да го почитува вашето тело и вие да донесете одлука кога да се случи тоа.

- Не се опседнувајте со исходот од врската, не кројте планови за брак и деца, само уживајте во моментот.

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хороскопски знаци на кои им е тешко да останат посветени во една љубовна врска Врските со овие 3 хороскопски знаци навистина не се лесни. Треба постојано да се...
10 совети за мажите кои сакаат да бидат подобри во сексот (18+) Ако не можете да издржите долго за време на чинот, обидете се со мастурбација пр...
10 совети за жени како да ви биде удобно во сексот кога вие сте одгоре (18+) Во каубојската поза мора да се чувствувате како господарка на ситуацијата за таа...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg