Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 08-08-2022
Технолог 08-08-2022
Шивач/ки 08-08-2022


Секс позата „слон“ нуди загарантиран оргазам за двајцата партнери (18+)

Во оваа секс поза и двајцата партнери лежат, а истовремено се стимулираат сите точки на стимулација и кај двајцата партнери, со што уживањето е загарантирано.

seks-poza-slon-za-zagarantiran-orgazam-za-dvajcata-partneri-18-01.jpg

Секс позата „слон“ е една од наједноставните во Кама Сутра, во која се стимулираат подеднакво сите точки и кај двајцата партнери, па уживањето е загарантирано, а нема да има потреба да се препотите.

Оваа секс поза, како што говори и самото име, е инспирирана од природата, односно од позата на парењето на слоновите.

Партнерката треба да легне на стомак со споени нозе, додека партнерот доаѓа одзади и се придржува на рацете додека пенетрира во неа.

За поголемо уживање партнерката може да го поткрене задникот, така што ќе постави перница под стомакот.

seks-poza-slon-za-zagarantiran-orgazam-za-dvajcata-partneri-18-02.jpg

 Б. С. Б. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

„Тој што готвел, не мие садови“ и уште 7 правила за успешна врска од среќните парови „Што ќе јадеме денес?“, „Пак јас да мијам садови?“ - Паровите што подолго време ...
4 секс пози во кои и плус-сајз девојките ќе се чувствуваат самоуверено (18+) За да можете да уживате во сексот без разлика на изгледот на вашето тело, неопхо...
„Имам 49 години – што научив од моите сексуални искуства во текот на животот?“ Сексот за една ноќ е ужасен, важна е хемијата помеѓу партнерите, а добриот секс ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg