„Драги мажи, имам 40 години и сум сингл – како да ми понудите секс?“ (18+)

„Мажите навистина личат на примитивни животни. Јас знам дека нагоните ве раководат, но навистина нема потреба од фрази како: „Ајде да се запознаеме поблиску?“, „Колку поблиску?“ и одговорот да е „20 сантиметри“. Ако сакаш да ти кажам што ме возбудува и како можеш да ме одведеш во кревет сега ќе ти кажам...“

dragi-mazhi-imam-40-godini-i-sum-singl-kako-da-mi-ponudite-seks-01.jpg

Драги мои мажи!

Бидејќи сум доста долго време сингл жена, комуницирајќи со мажи во повеќето случаи чувствувам досада. И тоа не е она најлошото.

Чувствувам тегоба од што сè е толку предвидливо и монотоно.

Дали тие навистина веруваат дека јас, живеејќи 40 години, од никого и никогаш не сум слушнала предлог за секс?

И знам многу за тие понуди, па дури и како ќе се развиваат настаните. Кога мажот ќе се појави, кога ќе исчезне, како повторно ќе се јави за 3 седмици или 3 месеци, како ништо да не се случило... Сценариото ми е добропознато.

Мил мој, разбираш ли дека тоа е здодевно? Кафуле, бар, ресторан...

Викни ме на билијард или на изложба на кучиња. Јас знам каде води сето тоа, но направи барем да биде интересно.

Само од првиот миг покажи ми дека сум значајна и направи да не биде здодевно, биди малку поуникатен.

Мажите навистина личат на примитивни животни. Јас знам дека нагоните ве раководат, но навистина нема потреба од фрази како: „Ајде да се запознаеме поблиску?“, „Колку поблиску?“ и одговорот да е „20 сантиметри“.

Ако сакаш да ти кажам што ме возбудува и како можеш да ме одведеш во кревет сега ќе ти кажам – Ум, умот ме возбудува.

Имам 40 години и не ми е грижа колкав ти е стомакот, ниту бицепсите. Многу повеќе ме загрижува што ќе разговараме пред и по сексот, што постигна во животот, има ли за што да те почитувам или да ти се воодушевувам.

А ако сакаш да ме воодушевиш, тогаш направи го тоа со својот човечки однос.

Разбирам дека првиот импулс ти е да ме одведеш во кревет. Но, имаш мозок вклучи го, гледај во мене човек, покажи емпатија.

Проживеав многу и знам многу. Можам да ти бидам извор, извор на сила, инспирација, нежност, извор на раст и развој, па биди доволно паметен да го препознаеш тој извор.

Во мојот живот имаше многу, единствено имаше недостиг од една работа – љубов.

Сите останати предлози сум ги слушнала, а овој предлог дури и да ми дадеш на веќе виден начин, ќе се чувствувам посебно. Затоа што е тоа нешто на кое не можеш да се навикнеш.

Извор

Би можело да ве интересира:

3 секс пози за сите жени кои имаат болки во грбот (18+) Секс поза „лажичка“: Ова е најнежната поза за сите кои патат од болки во грбот. ...
Прашувам за пријател: „Можам ли да имам секс додека имам ХПВ?“ (18+) Ако ви се појавиле симптоми на ХПВ или сте дознале дека го имате вирусот преку с...
Што сакаат мажите постари од 40 години во сексот? (18+) Мажите над 40 години признаваат дека ги возбудува кога жената ќе облече нешто од...
Гоца Тржан сака секс на јавно место, Ким Кардашијан – кучешка поза: Што им е омилено во сексот на по... Анџелина Џоли сака садо-мазо, а Ријана секси играчки и врзување... Што сакаат на...
Мажите и жените открија која им е најмалку омилена секс поза (и сигурно ќе се изненадите) (+18) 1000 мажи и жени од Европа и САД кои се во врска, одговараа на анкетни прашања з...
21 работа во сексот што секој треба да ја направи барем еднаш (18+) Ако партнерот доживеал оргазам, а вие не, кажете му го тоа и бидете искрени дека...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg