4-годишно девојче од Тетово е мала модна икона на Инстаграм (фото)

„Се трудам да живее како во сликовниците кои ѝ ги читаме, па така ѝ го водам и нејзиниот Инстаграм профил“, вели Ивона Пауновска за CRNOBELO.com, мајката на малата модна икона Леа.

4-godishno-devojche-od-tetovo-e-mala-modna-ikona-na-instagram-foto-01.jpg

Леа Пауновска e 4-годишно девојче, родено во Скопје, кое живее во Тетово и е вистинска мала модна икона на Инстаграм.

Нејзиниот профил го води нејзината мајка Ивона Пауновска, уште откако е родена Леа.

4-godishno-devojche-od-tetovo-e-mala-modna-ikona-na-instagram-foto-02.jpg

На Ивона ѝ претставувало вистинско задоволство да ја фотографира Леа, па оттаму дошла и идејата за посебен Инстаграм профил за неа.

Ивона за својата ќеркичка за CRNOBELO.com вели:

„Се трудам да живее како во сликовниците кои ѝ ги читаме, па така ѝ го водам и нејзиниот профил кој е концентриран на Леа во друштво со нејзината најдобра другарка Ева и нивните детски фантазии.

Во профилот не учествуваме ние како родители на фотографиите, само на последните фотографии Леа е во друштво со нејзината помалечка сестра.

Леа е премногу внимателна кога станува збор за сликање, па така некои од комбинациите ѝ се направени по нејзин избор.

Кога беше помалечка уживаше во тоа кога ќе ѝ се каже дека треба да се направаат неколку фотографии, а во последно време дури и сама ме потсетува да направиме некои комбинации од облека за на Инстаграм.

Покрај во позирањето, Леа ужива и во музиката, поточно во италијанската музика“ а омилени ѝ се две песни „Bella ciao“ и „Sara perche ti amo“...“

Повеќе фотографии од Леа:

Повеќе фотографии на следната страна...Би можело да ве интересира:

Модна инспирација: Дел од девојките и жените од Македонија со најдобар моден стил (фото) Од тренди комбинациите на Милена Танаскоска до безвременските комбинации на Алек...
Папарацо фотки на македонски Инстаграм профил: Уличната мода во Скопје Уличната мода во нашиот главен град низ објективот на Инстаграм профилот „Скопја...
10 ѕвезди кои си ја нашле модната формула и не ја менуваат Секој си има омилено парче облека или омилен модел на фустан и одбива да го пром...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg