Џејн Фонда (86) им одржа модна лекција на помладите колешки: Највпечатливите креации на отворањето на Канскиот филмски фестивал

На црвениот тепих во Кан продефилираа филмски ѕвезди, модели, благородници, но највпечатлива беше Џејн Фонда, која на 86 години им одржа модна лекција на помладите дами.

djejn-fonda-86-im-odrzha-modna-lekcija-na-pomladite-koleshki-najvpechatlivite-kreacii-na-otvoranjeto-ka-kanskiot-festival-01.jpg

Синоќа (15.05) на француската ривиера свечено беше отворен 77. Кански филмски фестивал. Честа да го отвори фестивалот, годинава му припадна на францускиот филм Le Deuxième Acte, со Леа Сејду во главната улога.

Таа на црвениот тепих дојде облечена во долг сребрен фустан со длабоко деколте и доби комплименти за изгледот.

djejn-fonda-86-im-odrzha-modna-lekcija-na-pomladite-koleshki-najvpechatlivite-kreacii-na-otvoranjeto-ka-kanskiot-festival-02.jpg

Ништо помалку впечатливи не беа ни моделите Хајди Клум, која избра црвен балски фустан, и Хелена Кристенсен, која носеше бел фустан со бела наметка која продолжува директно од ракавите.

На висина на задачата беше и американската манекенка Тејлор Хил, облечена во црно-бел фустан, со шлиц скоро до колкот, а изгледот го дополни со впечатлив накит.

djejn-fonda-86-im-odrzha-modna-lekcija-na-pomladite-koleshki-najvpechatlivite-kreacii-na-otvoranjeto-ka-kanskiot-festival-03.jpg

По 35 години, во Кан дојде и Мерил Стрип, која доби почесна Златна палма, а наградата ѝ ја предаде нејзината колешка, актерката Жулиет Бинош.

Лејди Викторија Харви избра кралски фустан во бледо розова боја, со наметка и впечатлив брош.

Но, во целиот тој гламур, најмногу внимание привлече Џејн Фонда. Холивудската ветеранка на отворањето на фестивалот дојде облечена во црн костим со навезени сребрени и црни детали.

03.jpg

Изгледот го дополни со сребрени чевли и малку накит. Преку костимот носеше долг капут во кафеаво-црна боја, кој ѝ прилегаше одлично.

Стилистите велат дека актерката на 86 години им одржа вистинска модна лекција на многу помладите колешки.

Погледнете дел од највпечатливите изданија на отворањето на Канскиот филмски фестивал 2024:

А. Ј. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

10 пати кога ѕвезди избраа ист фустан: Изгледаат различно, а одлично Шарлиз Терон носеше ист фустан како Синди Крафорд, Никол Кидман и Аријана Гранде...
9 модни детали кои додаваат години и поради кои изгледате постаро отколку што сте Здолништа до под колено, обувки со дебели потпетици, брошови - кои се најголемит...
Луксузен фустан со 1.350 пердуви за ѕвездата на шоуто „Dubai Bling“, од нашиот дизајнер Златко Јован... „Мене ми беше замислен во боја на лаванда, но Фархана Боди се реши за кралско си...
Славни дами кои ископираа аутфити на ѕвезди кои пред повеќе од 10 години ги носеле истите Кога во 2022 година Ким Кардашијан се појави на Met Gala во фустан што далечната...
Ким Кардашијан во кожен фустан, градите на Серена Вилијамс „претекуваат“ - Кои дами издоминираа на C... Ен Хатавеј покажа дека и тоалетата изработена од тексас може да изгледа елегантн...
6 модни грешки поради кои и дамите со стил изгледаат несредено во постудените месеци Џемпери со дебели хоризонтални линии, кадифени фустани што ја следат линијата на...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg