Тренд за мажи: лесни материјали и многу бои

Доколку сте стереотипни и ограничени кога станува збор за модата, ова лето направете исклучок. Кој рекол дека мажите во боите на летото не изгледаат привлечно и неодоливо?

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-01

Тоа не значи дека треба да ги облечете сите бои на себе, но сепак експериментирајте. Кремастите нијанси заменете ги со светлите сини, маслинестата заменете ја со посвежа нијанса на зелената, а црната заменете ја со контрастната бела.

Правете комбинации во кои ќе вметнувате многу храброст и креативност. Додавајте аксесоари како што се лептир машните, манжетни на ракавите, весели очила, каиши и чевли во посветли бои и сè останато што ве асоцира на лето.

Погледнете колку добро изгледаат мажите ширум светот кои решиле да уживаат во колоритноста на летото.

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-02

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-03

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-04

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-05

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-06

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-07

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-08

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-09

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-10

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-11

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-12

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-13

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-15

mazi-uzivajte-vo-koloritnosta-na-letoto-14

 

Би можело да ве интересира:

Нежно жолта е бојата на лето 2023 Оваа нијанса на жолта боја е свежа и неутрална, но не е нападна... Таа е идеален...
Следењето модни трендови е вистински предизвик (низ 14 реални илустрации) Модата се движи во циклуси, па работите кои беа модерни во времето на нашите дед...
Сино-белата кошула на риги е моден хит за лето 2023-та И за на плажа и за лежерни пригоди и за на работа, ова парче облека летово ќе ви...
Модели на здолништа кои изгледаат застарено (и е тешко да ги комбинирате) Здолништата со должина до колената прават нозете да изгледаат пошироко, додека о...
10 работи што некогаш ги носевме во лето, а сега треба да ги исфрлиме од нашиот плакар Тесната облека е вистински непријател на летните горештини. Избегнувајте парчиња...
8 најчести грешки поради кои и најубавите зимски обувки изгледаат нескладно Бел капут со бели чизми, миди здолниште што не ги покрива чизмите - ова се само ...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg