Какви балетанки ќе се носат оваа пролет? (фото)


Какви балетанки ќе се носат оваа пролет? (фото)

Балетанките се најудобните пролетни чевли кои секоја девојка ги има во барем 5 бои и дезени. Изгледаат слатко и неодоливо, одлично го надополнуваат секој изглед и со нивна помош секоја модна комбинација изгледа стилизирано и модерно.

kakvi-baletanki-ke-se-nosat-ovaa-prolet-01

Трендовите на балетанките оваа пролет нема многу да се променат, барем не во однос на минатата сезона.

Единствена промена е што оваа пролет ќе уживате во благ шпиц, за разлика од претходната кога апсолутен хит беа моделите со остри врвови.

Исто така, и понатаму модерни се балетанките со шпицови поразлични од останатиот дел на обувката, односно шпиц со различна боја, материјал, дезен...

Кој е вашиот омилен модел за оваа пролет?

Би можело да ве интересира:

Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...
Идеи за машки, пролетни аутфити со тексас јакна (фото) Кежуал облечени или во одело – во комбинација со тексас јакна, има ли подобар пр...
25 идеи за пролетни аутфити со тексас јакна (фото) Иако некои можеби се скептични, сепак тексас јакната навистина одговара на секак...