Парчиња облека од кои треба да се откажете како возрасни


Парчиња облека од кои треба да се откажете како возрасни

Она што го носите на себе остава силен впечаток, па како возрасни, не смее да си дозволите да изгледате несериозно и детинесто.

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-1.jpg

Па, ако веќе имате сериозно работно место и ја ситните третата деценија од животот, постојат неколку парчиња облека од кои треба да се откажете.

Барем ако сакате да изгледате посериозно:

Карирани мини здолништа

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-2.jpg

Нараквици со приврзоци

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-4.jpg

Принтови со животни

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-5.jpg

Здолништа од тул

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-6.jpg

Блузони со ушиња на капите

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-9.jpg

„Лоша девојка“ натписи

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-8.jpg

Многу машнички

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-10.jpg

„Направи сама“ облека

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-7.jpg

Чорапчиња со карнери

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-11.jpg

Петар пан јаки

parcinja-obleka-od-koi-treba-da-se-otkazete-kako-vozrasni-3.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 парчиња облека кои мажите веднаш би ги отстраниле од женскиот плакар Можеби на вас ви се допаѓаат, но мажите за нив мислат дека не изгледаат воопшто ...
7 парчиња кои ќе ја збогатат вашата зимска гардероба со кои ќе изгледа... Во овие ладни денови, фокусот е насочен кон капутите и јакните, но тоа не значи ...
Блуза со машна: 16 начини на кои може да ја носите оваа пролет Доколку ви е во план да ја обновите гардеробата оваа сезона, а сакате да изгледа...