„Искинатата“ облека е ИН оваа пролет


„Искинатата“ облека е ИН оваа пролет

Што правите кога ќе забележите дупче или пукнатина на вашиот омилен џемпер, блуза или фустан? Веројатно таквото модно парче завршува во кантата за отпадоци. Оваа пролет, со гордост можете да го носите на себе!

iskinatata-obleka-e-in-ovaa-prolet-1_copy.jpg

Со текот на времето, искинатите фармерки ги прифативме како сосема нормална работа, но оваа година ќе видиме многу повеќе „искинати“ парчиња облека на градските улици – од кошули и фустани, па сè до џемпери и дуксери со дупки. И ќе бидат вистински хит на сезоната.

Модните блогерки први го промовираа овој тренд, а полиците на познатите дизајнерски куќи се наполнија со вакви модели. Брендовите како Zara и Bershka веќе ги вброија во своите најнови колекции, понудувајќи кошули и џемпери кои изгледаат како да се носени повеќе години.

iskinatata-obleka-e-in-ovaa-prolet-2.jpg

Како да ги носите и комбинирате? Трендсетерките најчесто ги носат дуксерите и маици со искинати отвори во тандем со фармерки и високи потпетици. И, додека голем број дами со задоволство го прифаќаат секој нов моден предизвик и тренд, сепак постојат и тие кои никогаш не би дале пари за „искинато“ парче.  

Погледнете ја актуелната понуда и одлучете се во која категорија спаѓате вие.

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Облека вредна 1 милион долари: Најскапите модни парчиња кои Норт Вест некогаш ги носела 5-годишната ќерка на Ким Кардашијан и Канје Вест уште од најмала возраст живее л...
Што симболизираат боите на облеката што ја носите? Која боја симболизира неутралност, која забава, која елеганција, а која невиност...
20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облека (фото) Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg