Пролетен тренд: Бисери на облеката и обувките
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Software Engineer 13-03-2018
Продавач 20-03-2018


Пролетен тренд: Бисери на облеката и обувките

Наместо ѓердан околу вратот, оваа сезона ќе носиме бисери на гардеробата и модните додатоци.

proleten-trend-biseri-na-oblekata-i-obuvkite-1.jpg

Бисерите се безвременски накит кој никогаш не излегува од мода. Кога и да видите бисерен ѓердан, невозможно е да не се сетите на модната куќа Chanel, но и на дамите со темни очила за сонце кои секогаш имаат беспрекорна фризура.

Иако најчесто се синоним за елеганција и гламур, оваа сезона, и луксузните дизајнерски куќи, но и брендовите за улична мода ги користат бисерите на мошне креативен начин.

Фармерките и тексас јакните се „накитени“ со мали и големи, вистински и лажни бисери. Покрај облеката од тексас, бисерите ќе ги има и на другите парчиња облека, како маиците, џемперите и кошулите. Сè е украсено со елегантни бели топчиња.

Пред неколку месеци, трендот со бисерите го најавија модните куќи Comme des Garcons, Givenchy, Miu Miu и Gucci. Веднаш потоа, беше прифатен и од брендовите како Mango, Zara и Topshop, a по нив и од модните блогерки.

Ѕирнавме во понудата и ви ги издвојуваме најубавите парчиња облека, чевли и чанти со бисерчиња.

Инспирирајте се и бидете „ин“ оваа пролет:

М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Тренд аларм: Ова лето се носат сандали со дебела штикла Сандалите со дебела штикла се единствените чевли кои ќе ви бидат потребни летово...
Тренд за есен: Шик капути на врзување Капутот е едно од најомилените модни парчиња на сите трендсетерки за студените д...
Трикови за облеката во лето да не ви држи топло Топлото време на никого не му оди во прилог кога треба да излеземе надвор и букв...