Папучи-чевли кои ќе ја одбележат пролетта 2017 (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Продавач 24-04-2018
Пекар 24-04-2018


Папучи-чевли кои ќе ја одбележат пролетта 2017 (фото)

На листата на удобни чевли оваа пролет покрај патичињата, сандалите, балетанките и мокасинките, додаваме нов модел – папучи.

papuci-cevli-koi-ke-ja-odbelezat-proletta-2017-001.jpg

Оваа година на самиот врв од трендови, барем кога се работи за чевлите, се најдоа папучите со отворен заден дел.

Иако сигурно ви изгледаат чудно, треба да знаете дека веќе сите трендсетерки ги поседуваат во гардероберот. И не, не мора да изгледате смешно во нив.

Ги има во шарени бои, дезени, со вез, со машнички и монисти. Лесни се и забавни за комбинирање, посебно во топлите денови, кога не ни можеме да се замислиме во затворени патики.

Ова е само дел од понудата за пролет 2017-та...

Би ги носеле?

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хит бикините за лето 2018: Минималистички, со жица помеѓу градите Заборавете на класичните триаголници или обичните модели како градници, летово и...
Црвените чевли низ историјата: Денес тие испраќаат помоќна порака од к... Во 1939 година, Дороти тропкаше со своите црвени чевлички велејќи „не постои мес...
12 чудни модни трикови кои ќе ви го олеснат животот Од непријатна миризба на чевлите до изгубен сјај на сребрениот накит, овие трико...