Совети од блогерките: Како да го комбинирате старото сако оваа есен?


Совети од блогерките: Како да го комбинирате старото сако оваа есен?

Сакото е класично и безвременско парче кое никогаш не излегува од мода.

soveti-od-blogerkite-kako-da-go-kombinirate-staroto-sako-ovaa-esen-01.jpg

Оваа есен, блогерките советуваат да го извадите старото сако и да го комбинирате на нов начин.

Тие се секогаш тука да нè инспирираат со своите тренди модни комбинации кои ги споделуваат на Инстаграм.

Со сакото можете да правите многу комбинации: да го носите префрлено преку рамо за кежуал изглед, да го позајмите сакото од партнерот со машки крој и да го комбинирате со тесни фармерки, или да облечете класично сако со долг фустан.

Инспирирајте се од модните комбинации на блогерките во продолжение:

М. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Блуза со машна: 16 начини на кои може да ја носите оваа пролет Доколку ви е во план да ја обновите гардеробата оваа сезона, а сакате да изгледа...
Топ избор за на плажа: 4 модни парчиња кои ги кријат сите мани Колку и да вежбате, да се трудите, правилно да се храните, или, пак, да водите ж...
5 модели на чизми кои секоја жена ги посакува оваа есен Трикот во создавањето на перфектен избор на гардероба е во совладувањето на осно...