Сѐ за 60 евра: Иванка Трамп во дамска комбинација од Zara (фото)


Сѐ за 60 евра: Иванка Трамп во дамска комбинација од Zara (фото)

Иако може да си дозволи скапи дизајнерски креации, ќерката на американскиот претседател се облече во гардероба која не чини многу, а ја носат девојките ширум светот.

se-za-60-evra-ivanka-tramp-vo-damska-kombinacija-od-zara-foto-1.jpg

За разлика од Меланија, која на социјалните збиднувања и службените посети со сопругот, вообичаено се појавува во луксузни дизајнерски парчиња, ќерката на Доналд Трамп е далеку поскромна, барем кога се модните избори во прашање.

Иванка Трамп важи за икона на стилот во САД, но честопати носи поволни парчиња од брендовите за висока улична мода.

se-za-60-evra-ivanka-tramp-vo-damska-kombinacija-od-zara-foto-2.jpg

А, баш како и многу други „обични смртнички“, ни таа не може да ѝ одолее на понудата од Zara. 

По сѐ изгледа, популарниот шпански бренд ги освои симпатиите и на ќерката на американскиот претстедател, за што сведочи и нејзиното неодамнешно појавување на настан во дворот на Белата куќа.

se-za-60-evra-ivanka-tramp-vo-damska-kombinacija-od-zara-foto-3.jpg

Целокупната модна комбинација на Иванка Трамп ѝ е од Zara, а изгледа многу поскапо, одошто навистина е.

Гардеробата чини околу 60 евра, по европски цени.

se-za-60-evra-ivanka-tramp-vo-damska-kombinacija-od-zara-foto-4.jpg

Во согласност со пригодата, таа се одлучи за посериозен дамски изглед.

Сепак, никој не може да оспори дека Иванка будно ги следи актуелните трендови.

Сенф жолтата е хит боја и оваа есен, а џемперот во популарната нијанса, Иванка го спои со уште едно тренди сезонско парче - карирано миди здолниште на преклоп.

se-za-60-evra-ivanka-tramp-vo-damska-kombinacija-od-zara-foto-5.jpg

На ракавите, џемперот џемперот има бисерни перли, детаљот кој годинава „се пресели“ на облеката и обувките.

Од друга страна, карираниот дезен е синоним за стил и елеганција, а ќе доминира на палтата, панталоните и здолништата во тековната сезона.

Како вие го оценувате нејзиниот изглед?

 М. А. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

7 парчиња кои ќе ја збогатат вашата зимска гардероба со кои ќе изгледа... Во овие ладни денови, фокусот е насочен кон капутите и јакните, но тоа не значи ...
6 парчиња облека кои мажите веднаш би ги отстраниле од женскиот плакар Можеби на вас ви се допаѓаат, но мажите за нив мислат дека не изгледаат воопшто ...
Блуза со машна: 16 начини на кои може да ја носите оваа пролет Доколку ви е во план да ја обновите гардеробата оваа сезона, а сакате да изгледа...