Модни блогерки за кои не важи правилото „премногу ладно за да бидам убава“


Модни блогерки за кои не важи правилото „премногу ладно за да бидам убава“

Можеби многумина не ја сакаат зимата и не им се допаѓа облеката во овој период, но тоа не значи нема такви кои одлично знаат како да си поиграат со модата и комбинациите на бои, текстури и материјали.

topli-i-trendi-kombinacii-kako-se-oblekuvaat-modnite-blogerki-ovaa-zima-01.jpg

Па, доколку сакате да ја победите меланхолијата во тмурните денови, најдобар начин да успеете е преку експериментирањето со модните парчиња.

Секако, доколку немате никакви идеи, постојат дами кои одлично се снаоѓаат во ова и ќе ви послужат како инспирација да заблескате во ладните зимски денови.

Блогерките имаат целосно различни и уникатни стилови за сечиј вкус, па со сигурност ќе се пронајдете и ќе ви привлече внимание некоја од нив:

margoandme

topli-i-trendi-kombinacii-kako-se-oblekuvaat-modnite-blogerki-ovaa-zima-02.jpg

viennawedekind

topli-i-trendi-kombinacii-kako-se-oblekuvaat-modnite-blogerki-ovaa-zima-03.jpg

moderosaofficial

topli-i-trendi-kombinacii-kako-se-oblekuvaat-modnite-blogerki-ovaa-zima-04.jpg

wantgetrepeat

topli-i-trendi-kombinacii-kako-se-oblekuvaat-modnite-blogerki-ovaa-zima-09.jpg

offwhite.swan

topli-i-trendi-kombinacii-kako-se-oblekuvaat-modnite-blogerki-ovaa-zima--05.jpg

ohhcouture

topli-i-trendi-kombinacii-kako-se-oblekuvaat-modnite-blogerki-ovaa-zima-06.jpg

zorannah

topli-i-trendi-kombinacii-kako-se-oblekuvaat-modnite-blogerki-ovaa-zima-08.jpg

stellaasteria

topli-i-trendi-kombinacii-kako-se-oblekuvaat-modnite-blogerki-ovaa-zima-10.jpg

katarinakkovacevic

topli-i-trendi-kombinacii-kako-se-oblekuvaat-modnite-blogerki-ovaa-zima--07.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Хит за оваа зима: Чизми со светкава штикла Чизмите се едни од клучните чевли за секоја зима, па секоја жена ги поседува во ...
6 модни комбинации кои ги носеше Кери Бредшо, а се во тренд денес Кери Бредшо засекогаш ќе остане модна инспирација. Уште на почетокот на серијата...
5 најголеми трендови од модните недели за 2018 кои сите жени може да г... На модните недели може да видиме многу „неразбрани“ парчиња облека, аксесоари и ...