5 најголеми трендови од модните недели за 2018 кои сите жени може да ги носат


5 најголеми трендови од модните недели за 2018 кои сите жени може да ги носат

На модните недели може да видиме многу „неразбрани“ парчиња облека, аксесоари и модни комбинации кои во секојдневието немаат смисла, но за среќа, има и такви кои секоја жена може да ги носи.

5-najgolemi-trendovi-od-modnite-nedeli-za-2018-koi-site-zeni-moze-da-gi-nosat-001.jpg

За 2018-та модните недели предвидоа топ 5 трендови, и тоа:

1. Диско топка

Светките се присутни на многу коктел фустани, аксесоари, па дури и елегантни сакоа.

5-najgolemi-trendovi-od-modnite-nedeli-za-2018-koi-site-zeni-moze-da-gi-nosat-1.jpg

2. Шарени животински принтови

Иако животинскиот принт е ризичен за секојдневно носење, сепак оваа година ќе се цени храброста изразена преку животински принтови во силни бои.

5-najgolemi-trendovi-od-modnite-nedeli-za-2018-koi-site-zeni-moze-da-gi-nosat-2.jpg

3. Циклама

Цикламата дефинитивно ќе биде боја на годината, според модниот свет.

5-najgolemi-trendovi-od-modnite-nedeli-za-2018-koi-site-zeni-moze-da-gi-nosat-3.jpg

4. Секси костими

Мешање на бизнис и задоволство, кое можеби не е најсигурна опција за во канцеларија, но за излегување е совршено.

5-najgolemi-trendovi-od-modnite-nedeli-za-2018-koi-site-zeni-moze-da-gi-nosat-4.jpg

5. Впечатливи хулахопки

Хулахопките во силни бои и отсјај си го најдоа местото на самиот врв, баш како Блер Волдорф на времето.

5-najgolemi-trendovi-od-modnite-nedeli-za-2018-koi-site-zeni-moze-da-gi-nosat-5.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 есенски трендови кои може да ги носите уште сега Помеѓу топлото лето и благо постудената есен, може да дојде до конфузија кога е ...
Сако кое секоја жена треба да го има, а не е црно (фото) На самиот почеток на годината, модните блогерки веќе одлучија во какво сако секо...
Топ избор за на плажа: 4 модни парчиња кои ги кријат сите мани Колку и да вежбате, да се трудите, правилно да се храните, или, пак, да водите ж...