6 парчиња облека кои мажите веднаш би ги отстраниле од женскиот плакар


6 парчиња облека кои мажите веднаш би ги отстраниле од женскиот плакар

Можеби на вас ви се допаѓаат, но мажите за нив мислат дека не изгледаат воопшто привлечно на вас.

6-parchinja-koi-mazhite-vednash-bi-gi-otstranile-od-zhenskiot-plakar-01.jpg

Има неколку парчиња женска облека кои мажите едноставно не ги разбираат или не ги гледаат како привлечни.

Токму затоа, тие сметаат дека нема потреба да постојат во вашиот плакар.

По вкусот на мажите – 6 работи кои веднаш би ги исфрлиле:

Балетанки

Без разлика што жените ги обожаваат, на мажите едноставно не им се допаѓаат и мразат да ве гледаат во нив.

6-parchinja-koi-mazhite-vednash-bi-gi-otstranile-od-zhenskiot-plakar-02.jpg

Здолниште од тул

Ваквата облека на мажите им личи како да сте ја позајмиле од барбиките од детството.

6-parchinja-koi-mazhite-vednash-bi-gi-otstranile-od-zhenskiot-plakar-03.jpg

Било каква „oversize“ облека

Големи џемпери, фустани и маици. Мажите сакаат да ве гледаат во облека што ви ги истакнува облините, а не во „торби“.

6-parchinja-koi-mazhite-vednash-bi-gi-otstranile-od-zhenskiot-plakar-04.jpg

Еспадрили

Што е тоа? За што служи? Освен за уништување на женственоста?

6-parchinja-koi-mazhite-vednash-bi-gi-otstranile-od-zhenskiot-plakar-04 (1).jpg

Патики на полна пета

Тие не разбираат зошто некој би носел такви патики. Патиките се носат ниски, а ако сакате нешто високо, облечете штикли – едноставно е.

6-parchinja-koi-mazhite-vednash-bi-gi-otstranile-od-zhenskiot-plakar-06.jpg

Плисирани здолништа

Едноставно ваквите модели ги потсетуваат на нивните баби, па не им личи да ве гледаат така.

6-parchinja-koi-mazhite-vednash-bi-gi-otstranile-od-zhenskiot-plakar-07.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6 парчиња облека од кои е подобро да се откажете оваа есен/зима Иако сега времето е уште променливо, сепак наскоро ќе почнеме да бараме начин ка...
Парчиња облека кои секоја девојка по 25-та година треба веќе да ги пос... До 25-та година девојките веќе почнуваат да градат сопствен стил, но во тој пери...
Парчиња облека кои визуелно ќе ви ги издолжат и истенчат нозете Сонот на речиси секоја девојка е да има долги и витки нозе, но не секоја е среќн...