5 пара летни чевли од кои жените треба да се откажат
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Java Developer 15-02-2019
Собар/ка 15-02-2019


5 пара летни чевли од кои жените треба да се откажат

Лошо одбраните чевли не само што можат да ви го уништат изгледот, туку и сериозно да ви го нарушат здравјето.

5-para-letni-cevli-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-001.jpg

Знаеме дека апостолките се удобни, гладијаторките изгледаат кул, а штиклите со платформа прават да изгледате повисоко, но сепак, ризикот не вреди.

Од кои чевли треба да се откажете во овие топли месеци?

Хеклани чизми

Летни чизми не постојат.

5-para-letni-cevli-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-5.jpg

Гумени апостолки

Не нудат апсолутно никаква потпора на стапалото и повредите во нив се многу лесни.

5-para-letni-cevli-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-3.jpg

Гладијаторки

Непотребно ви ги скратуваат нозете со многуте ремчиња, посебно ако се протегаат до колениците.

5-para-letni-cevli-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-4.jpg

Сандали на платформа

Покрај тоа што изгледаат гломазно, во комбинација со кратките летни фустанчиња може да изгледаат и евтино.

5-para-letni-cevli-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-2.jpg

Евтини балетанки

Во овој случај, удобноста на балетанките тоне во вода, со оглед на лошиот материјал и квалитет.

5-para-letni-cevli-od-koi-zenite-treba-da-se-otkazat-1.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Летни комбинации за стилски и модерни трудници (фото) Многу трудници мислат дека не можат да бидат модерни, посебно во лето, бидејќи с...
30 пара рамни чевли за долги пролетни прошетки (фото) Иако оваа пролет во мода ни се враќаат штиклите со дебела, блок потпетица, сепак...
9 грешки заради кои и најскапите чевли изгледаат евтино Првата лекција при купување на чевли, посебно штикли, е дека цената не секогаш е...