Правила за облекување на работа во лето, кои треба да ги следите за соодветен изглед
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
монтер 18-01-2022


Правила за облекување на работа во лето, кои треба да ги следите за соодветен изглед

Доколку работите во компанија која не бара посебен дрес код, имате голема среќа, посебно во летниот период.

pravila-za-oblekuvanje-na-rabota-vo-leto-koi-treba-da-gi-sledite-01.jpg

Но секако, тоа не ви дава за право целосна слобода и би било добро сепак да изгледате пристојно.

За да не направите „утка“, добро е да се водите до одредени правила.

Влечките не се дозволени во ниту еден случај

pravila-za-oblekuvanje-na-rabota-vo-leto-koi-treba-da-gi-sledite-02.jpg

Не претерувајте со голотијата

pravila-za-oblekuvanje-na-rabota-vo-leto-koi-treba-da-gi-sledite-03.jpg

Бидете соодветно облечени дури и за релаксиран „after work“

pravila-za-oblekuvanje-na-rabota-vo-leto-koi-treba-da-gi-sledite-04.jpg

Практикувајте лесни и светли материјали

pravila-za-oblekuvanje-na-rabota-vo-leto-koi-treba-da-gi-sledite-05.jpg

Секогаш облекувајте се слоевито – иако надвор е топло, во канцеларија има клима

pravila-za-oblekuvanje-na-rabota-vo-leto-koi-treba-da-gi-sledite-06.jpg

Прескокнете ги шорцевите за попрофесионален изглед

pravila-za-oblekuvanje-na-rabota-vo-leto-koi-treba-da-gi-sledite-07.jpg

Облекувајте се според пригодите

На пример ако имате закажано состанок, покријте се малку повеќе.

pravila-za-oblekuvanje-na-rabota-vo-leto-koi-treba-da-gi-sledite-08.jpg

Земете пример од шефот и колегите

pravila-za-oblekuvanje-na-rabota-vo-leto-koi-treba-da-gi-sledite-09.jpg

Прерамките од градникот секогаш треба да се прикриени

pravila-za-oblekuvanje-na-rabota-vo-leto-koi-treba-da-gi-sledite-10.jpg

М. М. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Не штедат на убава долна облека и уште 8 тајни за убавина и стил од Италијанките Сакаат природен облик на веѓи – не се опседнати со тоа дека тие мора да се соврш...
9 грешки со облеката поради кои ви е топло во лето Лето е и ако може, би шетале без ништо на нас. Но, има неколку трикови со кои об...
Тренд аларм: Ова лето се носат сандали со дебела штикла Сандалите со дебела штикла се единствените чевли кои ќе ви бидат потребни летово...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg