8 есенски трендови со кои треба да се збогувате оваа година


8 есенски трендови со кои треба да се збогувате оваа година

Есента е идеално време да бидете креативни кога се работи за облеката, бидејќи можете да спојувате повеќе бои, плетки, материјали...

8-esenski-trendovi-so-koi-treba-da-se-zboguvate-ovaa-godina-001.jpg

Колку и да верувате дека големите марами се вечен есенски класик или пак мрежастите хулахопки никогаш нема да излезат од мода, сепак тие спаѓаат во трендовите од кои е крајно време да се откажете.

Поточно, има 8 работи на кои треба да заборавите оваа есен:

Марами кои ви го покриваат целиот аутфит

8-esenski-trendovi-so-koi-treba-da-se-zboguvate-ovaa-godina-01.jpg

Бели или пастелни панталони

8-esenski-trendovi-so-koi-treba-da-se-zboguvate-ovaa-godina-02.jpg

Везени цветни мотиви

8-esenski-trendovi-so-koi-treba-da-se-zboguvate-ovaa-godina-03.jpg

Палта и јакни кои се шират под струкот како фустанчиња

8-esenski-trendovi-so-koi-treba-da-se-zboguvate-ovaa-godina-04.jpg

Јакни и елеци со вештачно крзно во боја

8-esenski-trendovi-so-koi-treba-da-se-zboguvate-ovaa-godina-05.jpg

Големи парчиња облека со леопард принт

8-esenski-trendovi-so-koi-treba-da-se-zboguvate-ovaa-godina-06.jpg

Чорапи и хулахопки со ситна мрежа

8-esenski-trendovi-so-koi-treba-da-se-zboguvate-ovaa-godina-07.jpg

Фармерки со патент на задникот

8-esenski-trendovi-so-koi-treba-da-se-zboguvate-ovaa-godina-08.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

12 парчиња облека на кои не треба да штедите затоа што никогаш нема да... Крем класичниот мантил никогаш нема да излезе од мода. Иста е ситуацијата и со б...
11 работи кои прават стајлингот да ви изгледа евтино, дури и кога носи... Очилата за сонце ви се изгребани, чевлите исчукани, а не се откажувате од работи...
Есенски комбинации за на работа во кои нема да изгледате здодевно (фот... Кога времето малку ќе залади, веројатно ви станува проблем да одберете модна ком...