8 погрешни комбинации на облека и чевли кои изгледаат смешно


8 погрешни комбинации на облека и чевли кои изгледаат смешно

Доколку сте девојка која сака да експериментира, сигурно барем еднаш сте направиле модна грешка спарувајќи го омиленото здолниште или фармерки со пар чевли кои не изгледале соодветно.

8-pogresni-kombinacii-na-obleka-i-cevli-koi-izgledaat-smesno-001.jpg

Но, како и сè друго, така и модата се учи.

Па, за да не ја повторите грешката, треба само да ги избегнувајте овие спојки од облека и чевли:

Високи чизми со здолниште под колената

8-pogresni-kombinacii-na-obleka-i-cevli-koi-izgledaat-smesno-1.jpg

Високи чизми над коленици со облека со декорации, принтови, додатоци

8-pogresni-kombinacii-na-obleka-i-cevli-koi-izgledaat-smesno-2.jpg

Макси здолниште со долго палто

8-pogresni-kombinacii-na-obleka-i-cevli-koi-izgledaat-smesno-3.jpg

Коктел свечени фустани со чизми

8-pogresni-kombinacii-na-obleka-i-cevli-koi-izgledaat-smesno-4.jpg

Војнички принт и штикли

8-pogresni-kombinacii-na-obleka-i-cevli-koi-izgledaat-smesno-5.jpg

Долг кардиган со волуменозно миди здолниште

8-pogresni-kombinacii-na-obleka-i-cevli-koi-izgledaat-smesno-6.jpg

¾ панталони со патики

8-pogresni-kombinacii-na-obleka-i-cevli-koi-izgledaat-smesno-7.jpg

Високи чизми со летни, лелеави и кратки фустанчиња

8-pogresni-kombinacii-na-obleka-i-cevli-koi-izgledaat-smesno-8.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облек... Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...
Модна еволуција: Какви очила за сонце се носеле низ годините? Очилата за сонце веќе не служат само за нивната примарна функција да штитат од с...
Облека вредна 1 милион долари: Најскапите модни парчиња кои Норт Вест ... 5-годишната ќерка на Ким Кардашијан и Канје Вест уште од најмала возраст живее л...