Првата принцеза која храбро облече патики со елегантен фустан на кралска должност (фото)


Првата принцеза која храбро облече патики со елегантен фустан на кралска должност (фото)

Принцезата од Данска како да обожава да ги крши и модните и кралските правила.

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-1.jpg

46-годишната принцеза од Данска, иако веројатно е научена да чекори во Prada и Louboutin штикли, за посетата на Рим заедно со принцот Фредерик, нејзиниот сопруг, реши елегантниот фустан да го искомбинира со Nike спортски патики.

Принцезата од Данска е истата онаа која ги возеше своите дечиња со велосипед до училиште, на екстремно ниски температури, а сепак круната не ѝ падна од глава.

Првата принцеза која се осуди да направи моден ризик:

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-1.jpg

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-2.jpg

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-3.jpg

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-4.jpg

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-5.jpg

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-6.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Правила за облекување на работа во лето, кои треба да ги следите за со... Доколку работите во компанија која не бара посебен дрес код, имате голема среќа,...
Првата дама на Аргентина има потенцијал да ја засени Меланија Трамп (ф... Прекрасната Хулијана Авада мами воздишки со своите беспрекорни стајлинзи. Првата...
Како стои еден ист фустан на „рамно“ тело vs. на облините на Ким Карда... Ким Кардашијан синоќа присуствуваше на Versace пред-есенската модна ревија, која...