Првата принцеза која храбро облече патики со елегантен фустан на кралска должност (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Првата принцеза која храбро облече патики со елегантен фустан на кралска должност (фото)

Принцезата од Данска како да обожава да ги крши и модните и кралските правила.

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-1.jpg

46-годишната принцеза од Данска, иако веројатно е научена да чекори во Prada и Louboutin штикли, за посетата на Рим заедно со принцот Фредерик, нејзиниот сопруг, реши елегантниот фустан да го искомбинира со Nike спортски патики.

Принцезата од Данска е истата онаа која ги возеше своите дечиња со велосипед до училиште, на екстремно ниски температури, а сепак круната не ѝ падна од глава.

Првата принцеза која се осуди да направи моден ризик:

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-1.jpg

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-2.jpg

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-3.jpg

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-4.jpg

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-5.jpg

prvata-princeza-koja-hrabro-oblece-patiki-so-eleganten-fustan-na-kralska-dolznost-2-6.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Правила за облекување на работа во лето, кои треба да ги следите за со... Доколку работите во компанија која не бара посебен дрес код, имате голема среќа,...
За сите прилики: Зошто aктерката Тифани Хадиш секаде го носи истиот бе... Смелата комичарка им ги затвори устите на сите снобови од црвениот тепих, како и...
7 модели на фустани кои мислите дека ве прават послаби, но ве прават п... Дали при купувањето на фустан строго внимавате тој да го покрие вишокот на вашио...

Најчитани неделава