11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама


11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама

Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш.

11-soveti-koi-treba-da-i-bidat-modna-zapoved-na-sekoja-trendi-dama-01.jpg

За добар стајлинг кој ќе остави впечаток потребно е да внимавате на многу детали.

Совети кои треба да ги почитува секоја тренди дама:

Вклучувајте ги модните трендови во вашите стајлинзи.

11-soveti-koi-treba-da-i-bidat-modna-zapoved-na-sekoja-trendi-dama-02.jpg

Не ги комбинирајте сите трендови наеднаш.

11-soveti-koi-treba-da-i-bidat-modna-zapoved-na-sekoja-trendi-dama-03.jpg

Класичниот накит е убав, но одберете актуелни модни додатоци.

11-soveti-koi-treba-da-i-bidat-modna-zapoved-na-sekoja-trendi-dama-04.jpg

Носете облека во ведри бои.

11-soveti-koi-treba-da-i-bidat-modna-zapoved-na-sekoja-trendi-dama-05.jpg

Не ги избегнувајте фармерките.

11-soveti-koi-treba-da-i-bidat-modna-zapoved-na-sekoja-trendi-dama-06.jpg

Носете впечатливи парчиња по кои ќе останете запомнети.

11-soveti-koi-treba-da-i-bidat-modna-zapoved-na-sekoja-trendi-dama-07.jpg

Уште 5 совети на следната страна...Би можело да ве интересира:

7 модни лекции кои мора да ги знае секоја модерна дама Одберете жена чиј стил ве инспирира. Најдовте некое навистина вредно парче? Купе...
Сара Џесика Паркер: 7 чанти кои секоја жена треба да ги има Откако претстави парфеми, колекција црни фустани и неколку модели на чевли со не...
6-годишно девојче е мини модна икона и ги копира стаjлинзите на ѕвездите (фото) Таа со помош на мајка си се претвора во мини копија на ѕвездите, плус и самата м...

Најчитани неделава