11 работи кои прават стајлингот да ви изгледа евтино, дури и кога носите скапи парчиња
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
ВОЗАЧИ 27-03-2020


11 работи кои прават стајлингот да ви изгледа евтино, дури и кога носите скапи парчиња

Очилата за сонце ви се изгребани, чевлите исчукани, а не се откажувате од работите кои биле во тренд пред некоја година, но не и сега.

11-raboti-koi-pravat-stajlingot-da-vi-izgleda-evtino-duri-i-koga-nosite-skapi-raboti-01.jpg

Жените трошат многу повеќе пари на облека од мажите, но понекогаш некои ситни грешки може да направат стајлингот да им изгледа евтино.

Грешки кои треба да престанете да ги правите:

Носите работи кои биле во тренд минатата сезона или пред неколку години, а веќе не се

11-raboti-koi-pravat-stajlingot-da-vi-izgleda-evtino-duri-i-koga-nosite-skapi-raboti-02.jpg

Носите вреќаста облека која не ви ја истакнува линијата

11-raboti-koi-pravat-stajlingot-da-vi-izgleda-evtino-duri-i-koga-nosite-skapi-raboti-03.jpg

Купувате фармерки со нитни и други детали во боја

11-raboti-koi-pravat-stajlingot-da-vi-izgleda-evtino-duri-i-koga-nosite-skapi-raboti-04.jpg

Не се откажувате од фармерките со отсечоци и написи

11-raboti-koi-pravat-stajlingot-da-vi-izgleda-evtino-duri-i-koga-nosite-skapi-raboti-05.jpg

Лошо ги комбинирате боите

11-raboti-koi-pravat-stajlingot-da-vi-izgleda-evtino-duri-i-koga-nosite-skapi-raboti-06.jpg

Купувате облека која е лошо изработена

11-raboti-koi-pravat-stajlingot-da-vi-izgleda-evtino-duri-i-koga-nosite-skapi-raboti-07.jpg

Уште 5 работи на следната страна...Би можело да ве интересира:

12 парчиња облека на кои не треба да штедите затоа што никогаш нема да излезат од мода Крем класичниот мантил никогаш нема да излезе од мода. Иста е ситуацијата и со б...
Како да носите гумени чизми за дожд, а да не изгледате смешно? (фото) Дали и на вас кога бевте деца ви се темнеше кога родителите сакаа да носите гуме...
Како да носите сламен шешир и кога не сте на плажа, а да изгледате стилски? (фото) Сламениот шешир  за многу девојки е неизбежен детаљ кога станува збор за од...