10 трендови кои треба да ги заборавите, за да не изгледате старомодно


10 трендови кои треба да ги заборавите, за да не изгледате старомодно

Модата е менлива и периодична. Дизајнерите честопати се „предомислуваат“ од година во година, па следењето на трендовите може да биде комплицирано.

10-trendovi-koi-treba-da-gi-zaboravite-za-da-ne-izgleda-staromodno-01.jpg

Ако сакате да бидете во тек оваа 2019-та и да не изгледате старомодно со трендовите од лани, треба да се откажете од следните парчиња и модели на облека:

1. Било што со карнери

10-trendovi-koi-treba-da-gi-zaboravite-za-da-ne-izgleda-staromodno-01.jpg

2. Претесни и искинати фармерки

10-trendovi-koi-treba-da-gi-zaboravite-za-da-ne-izgleda-staromodno-02.jpg

3. Комплетно црни комбинации

10-trendovi-koi-treba-da-gi-zaboravite-za-da-ne-izgleda-staromodno-03.jpg

4. Грди патики

10-trendovi-koi-treba-da-gi-zaboravite-za-da-ne-izgleda-staromodno-04.jpg

5. Широки, шушкави јакни

10-trendovi-koi-treba-da-gi-zaboravite-za-da-ne-izgleda-staromodno-05.jpg

6. Oversize палта и сакоа

10-trendovi-koi-treba-da-gi-zaboravite-za-da-ne-izgleda-staromodno-06.jpg

7. Тенки очила за сонце

10-trendovi-koi-treba-da-gi-zaboravite-za-da-ne-izgleda-staromodno-07.jpg

8. Изглед ископиран од рекламата на одреден бренд

10-trendovi-koi-treba-da-gi-zaboravite-za-da-ne-izgleda-staromodno-08.jpg

9. Ранци

10-trendovi-koi-treba-da-gi-zaboravite-za-da-ne-izgleda-staromodno-09.jpg

10. Класична спортска облека

10-trendovi-koi-treba-da-gi-zaboravite-za-da-ne-izgleda-staromodno-10.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Облека која може да ја позајмите од гардероберот на момчето и да изгле... Дури и во модата, правилата се создадени за прекршување, па ако сте од оние похр...
20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облек... Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...
Облека вредна 1 милион долари: Најскапите модни парчиња кои Норт Вест ... 5-годишната ќерка на Ким Кардашијан и Канје Вест уште од најмала возраст живее л...