Како се облекуваат жените пензионерки во Милано? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Референт 23-08-2019


Како се облекуваат жените пензионерки во Милано? (фото)

Кога ќе го слушнете зборот „пензија“ веројатно во глава имате слика на стар човек стуткан во удобноста на скромниот дом, со весник во рака. Но, дали во Милано бабичките се третираат така?

kako-se-oblekuvaat-penzionerkite-vo-milano-foto-001.jpg

Дел од бабите низ Милано одбрале да бидат модни икони, наместо да печат колачиња по цел ден.

Анџело, фотографот зад целиот Инстаграм профил посветен на пензионерките во Милано, бил зачуден колку локалните жени се посветени на она што го носат, на фризурите, шминката и маникирот во подоцни години од животот.

Не е лошо да си пензионерка во Милано:

Продолжува на следната страна...Би можело да ве интересира:

12 начини како да изгледате повисоко и послабо, без да носите штикли Постојат многу начини на кои можеме да си поиграме со пропорциите на телото, но ...
15 чудни трендови од модните писти кои се молиме да не почнат да се пр... Чудни чанти со облик на реални животинчиња во рацете, рогови на главата и чантич...
12 модели на фустани кои жените најмногу ги гуглаат Не е тајна дека модата најчесто ја гугламе, од идеи што да облечеме утре до идеи...