Најозборуваните Chanel минималистички бикини на Ким Кардашијан - сега под наем
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Најозборуваните Chanel минималистички бикини на Ким Кардашијан - сега под наем

Некогаш ги промовираше Карла Бруни, сега Ким Кардашијан и на двете дефинитивно им прилегаат сосема различно.

ikonskite-chanel-minimalistichki-bikini-na-kim-kardashian-sega-pod-naem-01.jpg

Aко сакате глави да се вратат по вас на плажа, тогаш најозборуваните минималистички бикини од Chanel се вистинскиот избор.

ikonskite-chanel-minimalistichki-bikini-na-kim-kardashian-sega-pod-naem-03.jpg

Тие за првпат се појавија на модната писта во пролетната колекција 1996 година, а неодамна ги актуализираше Ким Кардашијан со своите облини.

View this post on Instagram

Chanel vintage, lets please be specific

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian) on

Најхрабрите сега ќе имаат можност онлајн да ги изнајмат бикините за само 10% од нивната продажна цена. Изнајмувањето е преку винтиџ продавницата El Cycèr.

ikonskite-chanel-minimalistichki-bikini-na-kim-kardashian-sega-pod-naem-04.jpg

Инаку, моделот се прослави кога Карла Бруни облече розова верзија од него и бебешко розови шорцеви.

ikonskite-chanel-minimalistichki-bikini-na-kim-kardashian-sega-pod-naem-02.jpg

С. С. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Гол долен дел од градите - бикини тренд за лето 2019 (фото) Неонски бикини или бикини со животински принт, но главен фокус е нетипичниот кро...
Најтоплите чорапи со празнични мотиви (фото) Меките и топли чорапи се најдобар пријател во зима, без разлика дали ги носите в...
5 модели на бикини за девојките со мали гради Секоја сезона брендовите имаат огромна понуда на костими за капење, па многу лес...