Пролетна модна приказна - Сако и панталони во пастелни тонови (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Komercija 25-05-2019


Пролетна модна приказна - Сако и панталони во пастелни тонови (фото)

Доколку сте обожавател на посмирени и удобни модни комбинации, тогаш овој тренд е скроен за вас.

Sako-i-pantaloni-vo-pastelni-tonovi-01.jpg

Комплет од сако и панталони во нежни, пастелни тонови е последната модна опсесија која доминира во уличната мода. Покрај струкираните и припиени кроеви, интересно е што поголемиот дел од комплетите се пошироки и прилично удобно.

На големо изненадување, најчесто се комбинираат верувале или не – со патики. Сепак, одлично се надополнуваат и со рамни чевли, чевли со ниска или висока штикла.

Погледнете како изгледа новата пастелна пролетна приказна од светот на модата:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Модна еволуција: Какви очила за сонце се носеле низ годините? Очилата за сонце веќе не служат само за нивната примарна функција да штитат од с...
Модна еволуција: Како се менуваше стилот на Селена Гомез низ годините?... Поминаа 11 години од првото појавување на Селена Гомез на црвениот тепих кога бе...
6-годишно девојче е мини модна икона и ги копира стаjлинзите на ѕвезди... Таа со помош на мајка си се претвора во мини копија на ѕвездите, плус и самата м...