Пролетна модна приказна - Сако и панталони во пастелни тонови (фото)


Пролетна модна приказна - Сако и панталони во пастелни тонови (фото)

Доколку сте обожавател на посмирени и удобни модни комбинации, тогаш овој тренд е скроен за вас.

Sako-i-pantaloni-vo-pastelni-tonovi-01.jpg

Комплет од сако и панталони во нежни, пастелни тонови е последната модна опсесија која доминира во уличната мода. Покрај струкираните и припиени кроеви, интересно е што поголемиот дел од комплетите се пошироки и прилично удобно.

На големо изненадување, најчесто се комбинираат верувале или не – со патики. Сепак, одлично се надополнуваат и со рамни чевли, чевли со ниска или висока штикла.

Погледнете како изгледа новата пастелна пролетна приказна од светот на модата:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

6-годишно девојче е мини модна икона и ги копира стаjлинзите на ѕвезди... Таа со помош на мајка си се претвора во мини копија на ѕвездите, плус и самата м...
18 Инстаграм докази дека Каролина Гочева е модна икона Кога станува збор за елегантните пригоди омилена и е ретро нотата и гламурот на ...
11 совети кои треба да ѝ бидат модна заповед на секоја тренди дама Едно од главните правила е да не комбинирате повеќе трендови наеднаш. Едно од...