Како се изработуваше смарагдниот фустан кој Тамара го носеше на Евровизија? (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Монтер 23-06-2019


Како се изработуваше смарагдниот фустан кој Тамара го носеше на Евровизија? (фото)

Тамара ја сподели фото-приказната за создавањето на фантастичниот, смарагдно зелен фустан кој го носеше на евровизиската сцена.

kako-se-izrabotuvase-smaragdniot-fustan-koj-tamara-go-nosese-na-evrovizija-001.jpg

Дело на Александар Ношпал, за кое Тамара вели дека направило да се чувствува неверојатно моќно на сцената.

Чекор по чекор, како се изработувал фустанот во кој светот ја памети нашата Тамара?

М. Д. | Црнобело
Фото: Фејсбук

Би можело да ве интересира:

9 фото докази дека Меган Маркл сака да ги следи и копира аутфитите на ... Откако е со принцот Хари, поранешната актерка сè почесто станува мета на модните...
12 модели на фустани кои жените најмногу ги гуглаат Не е тајна дека модата најчесто ја гугламе, од идеи што да облечеме утре до идеи...
Најбизарни модели на фармерки кои некогаш се појавиле (фото) Иновацијата на модните дизајнери некогаш знае да ги премине сите граници, а токм...