Лето обоено во лаванда - пастелен тренд кој ќе сакате да го носите (фото)
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Лето обоено во лаванда - пастелен тренд кој ќе сакате да го носите (фото)

Без разлика дали ќе се одлучите за панталони, кошула, сако или здолниште, задолжително одберете барем едно парче во боја на лаванда.

Leto-oboeno-vo-lavanda-01.jpg

Оваа пастелна боја е вистински моден погодок за сезоната Пролет/Лето 2019.

Подготвени за нова пастелна магија?

Инспирацијата изгледа вака:

(О)Милена | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Моден тренд за пролет 2019: Како да носите долги шорцеви? Долгите шорцеви повторно се враќаат во мода, па време е да „прочепкате“ во шкафч...
Моден водич за мажи и жени: Како да носите одело со патики? (фото) Во очекување на потопли и сончеви денови, време е да почнеме да размислуваме за ...
5 бои на лакови кои мора да ги имате ова лето Во пролет најмногу ги сакаме пастелните нијанси, но во летото тронот го заземаат...