Доказ дека Меган Маркл носи само 6 парчиња облека
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


Доказ дека Меган Маркл носи само 6 парчиња облека

Модните придонеси на Меган Маркл секогаш се пријатно непредвидливи и убаво споени. Но колку повеќе облека менува, толку повеќе сфаќаме дека Маркл секогаш следи одредена рутина, што се однесува до гардеробата.

Ova e dokaz deka Megan Markl nosi samo 6 parcinja obleka 01

Дали станува збор за стил на деколте или избор на капа, ова е доказ дека Меган Маркл, всушност, носи само 6 парчиња облека:

1. Зелени здолништа

Од Грета Константин до Хуго Бос, од кожа до свила, Меган секогаш одбира да носи зелено здолниште, речиси три пати месечно.

Ova e dokaz deka Megan Markl nosi samo 6 parcinja obleka 02

2. Bateau деколтеа

Од нејзината венчавка во мај, Меган го откри нејзиниот афинитет кон Bateau деколтеа. Меган го носи овој посебен облик на деколте повеќе од шест пати во два месеци и секогаш изгледа елегантно.

Ova e dokaz deka Megan Markl nosi samo 6 parcinja obleka 03

3. Асиметрични здолништа

Бидејќи има прилично убава форма, се изненадивме кога ја видовме Меган како носи фустани и здолништа во асиметрична форма. Денот пред нејзината венчавка, војвотката носеше Роланд Мурет асиметричен фустан, па слично здолниште како дел од Прада костумот.

Ova e dokaz deka Megan Markl nosi samo 6 parcinja obleka 04

4. Розови и крем фустани

Неколку месеци по нејзината венчавка, Меган носеше толку многу розови или крем фустани, што луѓето се прашуваа дали Меган следи некој непознат протокол. Но се чини дека војвотката само фаворизира лесни, воздушни бои.

Ova e dokaz deka Megan Markl nosi samo 6 parcinja obleka 05

5. Тркалезни капчиња

Меган носи многу капи, од беретки до широки, гламурозни капи. Но една форма што постојано ја носи е тркалезна форма. Оваа тенка, рамна форма треба да делува асиметрично.

Ova e dokaz deka Megan Markl nosi samo 6 parcinja obleka 06

6. Многу тенки ремени

Дали некогаш сте забележале дека повеќето од облеките на Меган вклучуваат многу тенок закосен ремен? Меган ретко се појавува без ремен околу појасот.

Ova e dokaz deka Megan Markl nosi samo 6 parcinja obleka 07

Ашера | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Време е за цветни фустани! Со првите сончеви зраци и мирис на пролет во воздухот, се појавува и желбата да ...
Парчиња облека кои секоја девојка по 25-та година треба веќе да ги поседува До 25-та година девојките веќе почнуваат да градат сопствен стил, но во тој пери...
Доказ дека стилот не познава граници: Модни икони на 50, 70 и 90 години (фото) Во денешно време сите се опседнати со модните блогерки и блогери на социјалните ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава