7 грешки со облеката кои го уништуваат впечатокот што го оставате
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Doktor 03-06-2020


7 грешки со облеката кои го уништуваат впечатокот што го оставате

Од накитот кој го носите, до големината на кошулата, дури и најмалите ситници кои сметате дека никој не би ги забележал, може позитивно или негативно да влијаат на првиот впечаток кој го оставате.

7-greski-so-oblekata-koi-go-unistuvaat-vpecatokot-sto-go-ostavate-001.jpg

Па, како да ги избегнете грешките со облеката и аксесоарите кои непотребно ви ја нарушуваат сликата?

1. Одбирате обетки кои не ви прилегаат на обликот на лицето

  • Овалните лица може да одберат какви модели сакаат.
  • Кружните лица треба да носат долги обетки.
  • На срцевидните ликови најдобро им прилегаат долги и асиметрични обетки.
  • Коцкестите ликови да пробаат големи кругови, впечатливи или долги обетки.
  • Издолжените ликови треба исто така да носат долги, висечки обетки.

7-greski-so-oblekata-koi-go-unistuvaat-vpecatokot-sto-go-ostavate-01.jpg

2. Носите облека која или е претесна или виси на вас.

7-greski-so-oblekata-koi-go-unistuvaat-vpecatokot-sto-go-ostavate-02.jpg

3. Претерувате со помпезните ракави, шарените материјали и машнички по облеката.

7-greski-so-oblekata-koi-go-unistuvaat-vpecatokot-sto-go-ostavate-03.jpg

4. Ставате нападен накит и се китите.

7-greski-so-oblekata-koi-go-unistuvaat-vpecatokot-sto-go-ostavate-04.jpg

5. Носите широки, хоризонтални линии.

7-greski-so-oblekata-koi-go-unistuvaat-vpecatokot-sto-go-ostavate-05.jpg

6. Не сте откриле кој тип на облека ви прилега на вашиот облик на тело.

7-greski-so-oblekata-koi-go-unistuvaat-vpecatokot-sto-go-ostavate-06.jpg

7. Постојано промашувате дали одите на свечен или кежуал настан и никако не се вклопувате со околината.

7-greski-so-oblekata-koi-go-unistuvaat-vpecatokot-sto-go-ostavate-07.jpg

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Како да носите гумени чизми за дожд, а да не изгледате смешно? (фото) Дали и на вас кога бевте деца ви се темнеше кога родителите сакаа да носите гуме...
Хит на пролетта: Макси фустани со долги ракави Секој фустан има посебно место, не само во гардероберот, туку и во срцето на едн...
20 пати кога ѕвездите носеле секси долна облека наместо нормална облека (фото) Кога сте позната личност може да излезете од дома облечени во било што – буквалн...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава